بدهی ۲۴ میلیارد تومانی همیاری شهرداری های زنجان پرداخت شد

زنجان - ایرنا - مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان زنجان گفت: با کارهای انجام گرفته ۲۴ میلیارد تومان از بدهی های معوق و سنواتی سازمان در بخش های بیمه، مالیات، وام های معوق، بدهی پیمانکاران و سنوات کارکنان پرداخت شد.

سعید امیدی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای همیاری شهرداری‌های استان با اشاره به عملکرد این سازمان با رویکرد شفاف سازی، چابک سازی و قانونمندی و برگرداندن سازمان به ماموریت های قانونی و اساسنامه ای سال های ۹۷ تا ۹۹ استان افزود: پس از ۱۰ سال توقف و رکود در این زمینه و ورود مستمر خسارت های سنگین به دلیل جرائم روزانه بانکی و البته با وجود موانع حقوقی سنگین، سه پرونده بانکی تجارت، ملی و بخشی از صادرات مورد توجه قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در مجموع رقم ۹۱ میلیارد ریال با اخذ ۱۱ میلیارد ریال تخفیف تسویه حساب کامل شد و بر این اساس تعیین تکلیف بخش نهایی وام معوق بانک صادرات با تفاهم سه جانبه سازمان، بانک و راه و شهرسازی در مرحله نهایی است.

امیدی، در خصوص چابک سازی نیروی انسانی و اصلاح ساختار سازمان نیز گفت: به دلیل عدم تناسب تعداد نیروها با منابع درآمدی و بخصوص همزمانی با مشکلات سنگین حقوقی سنواتی و با اتخاذ راهکارهای مناسب، تعداد نیروهای انسانی از ۱۰۸ نفر به ۵۲ نفر کاهش پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: نیروهای کاهش یافته در سال ۹۹، ۲۵ نفر بوده که بیش از ۲۵ میلیارد ریال بعنوان سنوات پایان خدمت به آنان پرداخت و همزمان مشکل بیمه معوق نیز حل و فصل شد.

امیدی افزود: سنوات کارکنان از محل فروش چندین باب سرقفلی و زمین کوچک در کوی فرهنگ شهر زنجان (عملا با راندمان صفر در درآمدزایی برای سازمان در گذشته) بوده و برای الباقی نیز یک مورد ترک تشریفات واگذاری از سوی شورای محترم مورد نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی کامل کمیته حسابرسی استانداری و شورای اسلامی استان، حسابرسی سال های ۹۶، ۹۷ انجام شده و حسابرسی سال ۹۸ نیز در حال انجام است.

گفتنی است استان زنجان ۲۱ شهرداری دارد و سهامداران سازمان همیاری شهرداری مجموعه شهرداری های استان را شامل می شود.  

سازمان همیاری شهرداری ها یک سازمان عمومی غیردولتی است، که استاندار رئیس شورای سازمان، معاون عمرانی استاندار رئیس هیات مدیره و سهامداران نیز شهرداری های استان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha