وضعیت کرونایی شاهرود از نارنجی به زرد تغییر کرد

شاهرود - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت:براساس رنگ‌بندی اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، شهرستان‌ شاهرود از لحاظ شیوع کرونا از وضعیت نارنجی خارج شد و اکنون در وضعیت زرد قرار دارد.

احسان بینش شامگاه دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به همت و با تلاش کارکنان حوزه بهداشت و درمان، بسیجیان فعال در طرح شهید قاسم سلیمانی،اعضای قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا شهرستان شاهرود و همراهی مردم، این شهرستان از وضعیت نارنجی خارج شد و در وضعیت زرد قرار گرفت.

وی با بیان اینکه شهرستان میامی هم با تلاش های گسترده شبکه بهداشت و درمان و دیگر دستگاه های اجرایی و همدلی مردم این شهرستان اکنون در وضعیت آبی قرار دارد، تصریح کرد: شهروندان با توجه به روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی باید همچنان فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از تجمع و دورهمی های خانوادگی و همچنین رعایت مداوم شیوه نامه های بهداشتی را در دستور کار خود داشته باشند.

بینش از آغاز طرح سلامت نوروزی گروه مهندسی بهداشت محیط از ۲۵ اسفند ٩٩ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ خبر داد و اظهار داشت:نظارت و بازرسی اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع غذا در این بازه زمانی تشدید خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود:در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز ۳ تیم عملیاتی  شهرستان شاهرود و میامی که شامل ۳۰ کارشناس بهداشت محیط هستند از تمامی مراکز و اماکن تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، مراکز تهیه و توزیع قلیان و دخانیات، مراکز اقامتی، مسافرخانه ها، اماکن بین راهی، رستوران‌های بین راهی، پایانه‌های مسافربری، راه آهن، مراکز خرید و پاساژها و مراکز تجمعی، با تاکید بر اجرای شیوه نامه های بهداشتی، بازرسی خواهند کرد.

به گفته وی، علاوه بر بازرسی و نظارت بر اماکن، آموزش های حضوری و چهره به چهره در خصوص رعایت های شیوه نامه های بهداشتی مدیریت کرونا، ارائه بسته های آموزشی و همچنین اطلاع رسانی پیام های بهداشتی در کانال ها و فضاهای مجازی پرمخاطب نیز جزو اصلی ترین برنامه های رزمایش نوروزی و طرح تشدید نظارت های بهداشت محیط خواهد بود.

بینش با اشاره به اینکه سامانه تلفنی شکایات مردمی بهداشت ۱۹۰ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شکایات همشهریان است، تصریح کرد:برخورد قانونی با واحدهای صنفی متخلف به صورت ارائه اخطار، معرفی به مراجع قضایی و در صورت نیاز، تعطیلی موقت انجام خواهد شد. 

به گفته وی، هدف از اجرای رزمایش تشدید نظارت های بهداشتی در راستای مدیریت کرونا در نوروز را حساس سازی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مردم در ایام پایانی سال و نوروز جهت مدیریت بیماری و قطع زنجیره انتقال کرونا است.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۱۰۰تن از مبتلایان بیماری کووید۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۶۱ هزار و ۳۳۰ تن رسیده است.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۵ اسفند ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیص هفت هزار و ۹۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۹۶۳ تن بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۷۵۴ هزار و ۹۳۳ تن رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha