امر به معروف و نهی از منکر با نیت تعالی فرد انجام می‌شود

سنندج‌ - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: کسی که امر به معروف و نهی از منکر می‌کند، می‌خواهد که مخاطب تعالی و رشد پیدا کند.

 به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز دوشنبه در ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان اظهار داشت: امر به معروف و ناهی از منکر به مردم علاقه دارد و این عشق به مردم موجب می‌شود به این امر بپردازد.

وی اضافه کرد: رفتار دلسوزانه و نحوه تذکر در عمل به امر به معروف و نهی از منکر مهم است و بنابراین گفتار فرد نباید همراه با نیش و کنایه باشد تا تاثیر این فریضه از بین نرود.

 حجت‌الاسلام پورذهبی تاکید کرد: کاری اگر با اخلاص و از روی معنویت باشد، مطمئنا اثرگذار است وگرنه دشمنان ما حتما معاند و یا حسود هستند.

وی با بیان اینکه مسوولان حوصله کمی برای شنیدن حرف‌های مردم دارند یادآور شد: اگر همه ما مشکلات مردم را پیگیری و پاسخگوی مراجعان باشیم، بسیاری از نگرانی‌ها خود به خود حل خواهد شد.

رییس دادگستری کردستان: با تخلفات اداری مسامحه نشود

 رییس کل دادگستری استان کردستان گفت: به هیچ‌ وجه با تخلفات اداری و مدیران مسامحه نشود و دستگاه‌های اداری این تخلفات را به دستگاه قضا گزارش کنند.

 حجت الاسلام سید حسین حسینی افزود: مفاسدی وجود داشت و برخورد نمی‌شد و ناامیدی وجود داشت که در این 2 سال به امید تبدیل شد.

وی با بیان اینکه اول خود فرد یا دستگاه مربوطه باید خود کنترلی را داشته باشد و بعد به سراغ دیگران برود تاکید کرد: دستگاه قضایی پرچم امر به معروف و نهی از منکر را بلند کرده است.

وی افزود: مهم زنده بودن، حیات داشتن و حس داشتن جامعه است تا فساد چنان رشد پیدا نکند که ارزش‌ها تغییر پیدا کند و ارزش‌های نبوی تبدیل به ارزش‌های ضد دینی نشود.

رییس کل دادگستری کردستان با اشاره به اینکه تذکرات مستمر رهبر معظم انقلاب در مورد خطرات ناشی از نفوذ و فساد برای هوشیاری است اضافه کرد: آحاد مردم باید مواظبت کنند چون دشمن در کمین است

وی با تاکید بر اینکه حفظ نظام اسلامی به عنوان بزرگترین معروف ضروری است گفت: بزرگترین منکر اگر نظام ضد دینی و ضد اسلامی محسوب می‌شود، بزرگترین معروف هم نظام اسلامی است و باید آن را حفظ کنیم.

حجت‌الاسلام حسینی رسانه‌ای شدن خدمات مسوولان را یک معروف دانست که به حفظ نظام کمک می‌کند و افزود: تصرف اراضی و تعرض به آن گزارش شود چون از اولویت‌های مقابله دادگستری قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =