نظری: پنجره استقلال به‌زودی باز می‌شود؛ جذب رمضانی نظر مجیدی بود

تهران- ایرنا- سخنگوی باشگاه استقلال گفت: بدهی بودوروف پرداخت شده و پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه به زودی باز می‌شود.

به گزارش ایرنا، حجت نظری در ابتدای صحبت‌هایش در نشست خبری خود در مورد باز شدن پنجره نقل و انتقالات این باشگاه اظهار داشت: عمده بدهی ما در این چند وقت مربوط به بودوروف بود که آن را پرداخت کردیم. در اولین فرصت که نامه وی یا وکیلش به فیفا برسد، پنجره ما باز می‌شود. فکر می‌کنم ظرف امروز و فردا پنجره استقلال باز می‌شود و قراردادها را ثبت می‌کنیم.

وی افزود: طلبکاران دیگری داریم که همگی داخلی هستند. با این افراد هم مذاکراتی صورت گرفته تا توافقاتی انجام شود. در مجموع آن چیزی که در جریان هستم، مشکلی برای ثبت قراردادها نخواهیم داشت.

سخنگوی باشگاه استقلال در خصوص انتقاداتی که در پی خرید آرمان رمضانی مطرح شده، اضافه کرد: در مورد اینکه چه بازیکنی جدا و یا جذب شود، کادر فنی نظر می‌دهد. جذب رمضانی هم پیشنهاد سرمربی تیم بود. اینکه به مهاجمان فعلی اعتقاد دارد یا نه، قطعا اعتقاد دارد. حدسم این است که کادر فنی نگران این است که با توجه به فشردگی مسابقات در هر پست بازیکن داشته باشد. هر چیزی مربوط به حوزه فنی بوده، در اختیار کادر فنی و سرمربی است. باشگاه تلاش کرده تا خواسته‌های کادر فنی را برآورده کند.

نظری درباره آخرین وضعیت شکایت پادوانی و استراماچونی تصریح کرد: اتفاق تازه‌ای در این زمینه رخ نداده است. منتظر صدور آرا هستیم و فکر می‌کنم در ماه‌های آینده ابلاغ شود.

سخنگوی باشگاه استقلال در مورد اینکه چه کسی طلب بودوروف را پرداخت کرده خاطرنشان کرد: به خاطر ندارم که اعضای هیات مدیره گفته باشند طلب را پرداخت کنند، اما اینکه چطور پرداخت شده باید از اسپانسر باشگاه تشکر کنم که برای این موضوع کمک کرده‌اند. قرار شد این پول تحت عنوان قرض پرداخت شود و ما باید آن را تأمین کنیم. قرار شد مشاور هیات مدیره آن را تأمین کند و ظرف امروز و فردا این اتفاق خواهد افتاد.

وی در مورد اینکه باشگاه پول ندارد مطالبات برخی بازیکنان سابقش را بدهد اما بازیکن جدید جذب می‌کند، تصریح کرد: شاید ما امروز پول نداشته باشیم تا مبلغی را پرداخت کنیم اما دلیل نمی‌شود که یک یا چند ماه بعد هم پول نداشته باشیم. باید استقلال را برای لیگ و آسیا تقویت کنیم. وقتی هم نتایج مطلوبی حاصل شود، عوایدی نصیب باشگاه خواهد شد. همین موضوع می‌تواند محلی برای پرداخت بدهی‌ها باشد.

نظری تاکید کرد: با وجود اینکه شرایط باشگاه مناسب نیست، اما به این معنا نخواهد بود که تیم را تقویت نکنیم. تقویت تیم می‌تواند به تامین منابع ما کمک کند.

سخنگوی باشگاه استقلال در مورد اینکه ۵۰ هزار دلار این باشگاه در فرودگاه امام خمینی (ره) ضبط شده است: مدیرعامل وقت در حال بردن این پول بود که ضبط شد. با توجه به مشکلات ریالی که برای پرداخت مطالبات‌ داشتیم، این مبلغ تبدیل به ریال و طلب بازیکنان از این طریق پرداخت شد. حتی بخشی از هزینه‌های باشگاه نیز از همین محل پرداخت شد. این پول را دو سه هفته پیش دریافت کردیم.

وی تاکید کرد: مطالبات میلیچ را پرداخت می‌کنیم و باید الحاقیه‌ جدیدی نیز به قراردادش اضافه شود.

سخنگوی باشگاه استقلال در مورد اینکه گفته می شود وزارت ورزش و جوانان مجوز حضور باشگاه استقلال در عربستان برای حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را صادر نخواهد کرد، اضافه کرد: تا این لحظه چنین موضوعی صحت ندارد. ما بخشی از دنیای فوتبال و تابع قوانینی هستیم که فیفا و AFC وضع می‌کنند. بیشتر کشورها از تنش‌ پرهیز می‌کنند، چون احتمال محرومیت‌ وجود دارد. تا این لحظه هیچ ممانعتی نشده و بعید است مخالفتی برای رفتن به بازی‌های آسیایی وجود داشته باشد و مشکلی نخواهیم داشت.

نظری در مورد اینکه گفته می‌شود باشگاه استقلال قصد دارد قرارداد ۱۰ بازیکن تیمش را تمدید کند، اضافه کرد: مدیرعامل باشگاه و مهدی عبدیان عضو هیات مدیره در تلاش هستند و حتی مذاکراتی هم با بازیکنان برای نهایی کردن این کار داشته باشند. امیدواریم در جریان بازی‌ها و تعطیلات نوروزی مذاکرات را جدی‌تر دنبال کنیم و حتی فرایند تمدید قراردادها با سرعت بیشتری دنبال شود. با نظر کادر فنی قراردادها را تمدید کند و به سرانجام برساند و از این نظر جای نگرانی نیست.

نظری در خصوص اینکه چه اقدامی صورت گرفته تا اشتباه سال گذشته برای اضافه کردن داریوش شجاعیان به لیست آسیایی استقلال تکرار نشود، گفت: در این بخش، معاونت امور بین‌الملل با هماهنگی حمیدرضا آصفی در تلاش هستند و اقداماتی انجام داده‌اند. با نظام وظیفه و گذرنامه تعاملاتی صورت گرفته تا برای خروج بازیکنان مشکلی پیش نیاید. مهلت گذرنامه برخی بازیکنان به پایان رسیده بود و هماهنگی‌هایی انجام شد تا گذرنامه جدید صادر شود و بازیکنان مشکلی برای همراهی تیم‌ نداشته باشند.

وی در رابطه با پرداخت‌های کمک‌های مردمی به باشگاه استقلال گفت: اسماعیل خلیل‌زاده جدا از اینکه رئیس هیات مدیره باشگاه بوده، مسئول اقتصادی باشگاه استقلال نیز محسوب می‌شود و برنامه‌های خوبی را اتخاذ کرده‌ و دنبال این است که به سرانجام برساند. امیدوارم در سال جدید شرایط اقتصادی و اوضاع برای استقلال بهتر از این شود.

سخنگوی باشگاه استقلال با اشاره به اظهارات مجید صدری رئیس هیات مدیره پرسپولیس علیه این باشگاه تصریح کرد: از همکاران در هیات مدیره رقیب تقاضا می‌کنیم به امور باشگاه‌های دیگر ورود نکنند و کار خودشان را درست انجام دهند. با درست کار انجام دادن باید نشان دهیم چه مسیری بهتر و چه رفتاری درست است. اگر ما به چاه نفت وصل بودیم، دنبال این نمی‌رفتیم که منابع لازم را تأمین کنیم.

نظری تاکید کرد: در مسئله کمک‌های هواداران، باشگاه ورود نکرده و هوادارانی بودند که دلشان برای باشگاه می‌سوخت و تصمیم گرفتند از حساب‌هایی که اعلام شده بود، کمک کنند. وقتی کمک‌های دلسوزانه را دیدیم، حمایت کردیم، چون خودمان را از جنس مردم می‌بینیم و نگاه‌مان مردمی است. تیم‌های مردمی با کمک مردم کارهای خودشان را انجام می‌دهند. یک زمان شرایط کرونایی نبود و خیلی از هواداران با خرید بلیت و رفتن به ورزشگاه کمک می‌کردند، اما الان از راه‌های دیگری کمک می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha