۲۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۱
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84264878
۳ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کاهش ۵۰ درصدی  صنعت گردشگری اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰

تهران-ایرنا- آمار جدید نشان می دهد که گردشگری در سال ۲۰۲۰ از جمله بخش هایی بوده که به دلیل اعمال محدودیت های جهانی سفر و دیگر اقدامات احتیاطی ناشی از همه گیری کرونا، در اتحادیه اروپا به بیش از نصف کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، تارنمای اداره آمار اروپا موسوم به یورو استیت گزارش داد: در سال ۲۰۲۰ تعداد شب های اقامت در یک مجتمع گردشگری در اتحادیه اروپا در مجموع ۱.۴ میلیون بوده که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ کاهش ۵۲ درصدی را نشان می دهد.

این براوردها که شامل شب های سپری شده در این مراکز برای اهداف تجاری یا تفریحی است برگرفته از آمار جدید منتشر شده درباره گردشگری است.

بیشترین کاهش در کشورهای قبرس، یونان و مالت

این گزارش نشان می دهد که تعداد شب های سپری شده در هتل در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال قبل از آن در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا کاهش یافته است. بیشترین آسیب بر کشورهای قبرس، یونان و مالت بوده که این کاهش بیش از ۷۰ درصد بوده است. در کشورهایی همچون هلند و دانمارک این کاهش کمتر از ۳۵ درصد بوده است.

در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ شب های سپری شده در مجتمع های گردشگری از سوی گردشگران و اتباع خارجی کاهش ۶۸ درصدی است اما اقامت گردشگران داخلی در کشورهای اتحادیه اروپا ۳۸ درصد کاهش داشته است.

در بین کشورهای اتحادیه اروپا، فقط ساکنان اسلوانی با افزایش ۳۳ درصدی و مالت و قبرس هر دو با افزایش ۱۵ درصدی شب های بیشتری را در مجتمع های گردشگری کشور خود در مقایسه با سال ۲۰۱۹ سپری کرده اند.

در مقابل بیشترین کاهش اقامت گردشگران داخلی (بیش از ۴۰ درصد) به ثبت رسیده است.  

تعداد شب هایی که گردشگران خارجی در سال ۲۰۲۰ در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا سپری کرده اند در مقایسه با سال قبل از آن (۲۰۱۹) کاهش یافته است و بیشترین کاهش در کشورهای قبرس و رومانی بوده است به طوری که اقامت گردشگران خارجی در این دو کشور در سال ۲۰۲۰ همزمان با بحران همه گیری کرونا بیش از ۸۰درصدکاهش یافته است.

کرونا تاکنون باعث ابتلای بیش از ۱۲۰ میلیون نفر و جان باختن دو میلیون و ۶۶۶ هزار و ۴۱۲ نفر در جهان شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha