نماینده ولی فقیه در کردستان: علما حفظ وحدت را سرلوحه کار خود قرار دهند

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: علما اعم از اهل تسنن و تشیع باید وحدت طلبی و حفظ انسجام را همواره سرلوحه کار قرار داده و این امر را به عنوان وظیفه‌ای مهم برای خود بدانند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز دوشنبه در نشست ائمه جمعه استان کردستان به مناسبت هفته سربازان گمنام امام زمان و انتخابات ۱۴۰۰ اظهار داشت: حفظ وحدت و انسجام در جامعه، آرامش را برای مردم به دنبال دارد، بنابراین همه از جمله روحانیون باید وحدت‌بخش بوده و مانع از ایجاد تفرقه در کشور شوند.

وی با بیان اینکه نقش روحانیون در حفظ وحدت و ممانعت از تشتت بسیار مهم است، اضافه کرد: اگر کسی منسوب به تشیع به اشتباه، از طریق تریبونی سخنی خلاف وحدت زد، علمای اهل سنت و تشیع با آرامش و در فضای گفتمان مسئله را حل کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه در فضای تشنج، غیر از تفرقه و تشتت چیزی بدست نمی‌آید، یادآور شد: به طور قطع کسانی که بر طبل تفرقه می‌کوبند، ناخودآگاه در مسیر اهداف دشمنان قرار گرفته و راه را برای عملی کردن توطئه‌های آنان هموار خواهند ساخت. 

حجت‌الاسلام بر لزوم بروز بودن روحانیون و اطلاعات کافی داشتن آنان از مشکلات و مسائل جامعه تاکید کرد و افزود: سخن بلیغ، فصاحت در سخنوری، بی‌تفاوت نبودن نسبت به مسائل اجتماعی و سیاسی روز و دلسوز بودن، باید در دستور کار روحانیون باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به انتخابات و لزوم شرکت گسترده در آن اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود داوطلبان زیادی وارد عرصه کاندیدایی شوند تا شاهد شور و شوق مردم برای مشارکت گرم در این ماراتن سیاسی باشیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان خواستار تشویق مردم به شرکت در انتخابات توسط ائمه جمعه شد و تاکید کرد: این کشور با وجود هر ضعف و قوتی متعلق به مردم است و همه باید در راستای حفظ انسجام و تقویت آن در بخش‌های مختلف گام برداریم.

در این آیین استاندار کردستان، امام جمعه سنندج و جمعی از روحانیون اهل سنت و تشیع حضور داشتند.

هفته منتهی به میلاد خجسته حضرت مهدی موعود (عج) به نام سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha