نقش‌آفرینی جوانان درگام دوم انقلاب ماموریت مجمع مشورتی نظام مسائل کشور

تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع مشورتی نظام مسائل کشور گفت: نقش‌آفرینی جوانان در گام دوم انقلاب اسلامی ماموریت مجمع مشورتی است.

به گزارش ایرنا، در دومین سالروز صدور بیانیه گام دوم انقلاب و به منظور تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری و استفاده از همّت، هشیاری، سرعت عمل و ابتکار جوانان در عرصه‌های مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی «مجمع مشورتی نظام مسائل کشور» ذیل نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی با هدف تعامل سازنده با بخش‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، اقتصادی، بهداشتی، اجتماعی، عمرانی و... در تمامی اقصی نقاط کشور راه‌اندازی شد.

حمزه صفربیگی دبیرکل مجمع مشورتی نظام مسائل کشور اظهار کرد: این مجمع بنا دارد با سازماندهی اندیشمندان، فعّالان و نخبگان جوان، در همه‌ میدان‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در قالب کارگروه‌های ۱۰ گانه در سراسر کشور نسبت به احصاء مشکلات و احصاء زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه استان و شهرستان بخشی از اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را عملی و محقق سازد.

وی افزود: پیش‌زمینه تبدیل هر تهدیدی به فرصت نیازمند شناخت دقیق و مناسب و بررسی ابعاد همه جانبه آن است. به همین منظور بنا داریم تا از فرصت جوانان فعال، خوشفکر و با دغدغه در سراسر کشور استفاده کرده و همانطور که مقام معظم رهبری در بخشی از این بیانیه فرمودند: «مطالبه‌ عمومی من از شما جوانان آن است که این راه را با احساس مسئولیّت بیشتر و همچون یک جهاد در پیش گیرید» با متبلور ساختن احساس مسئولیت این جوانان عزیز و انقلابی نسبت به احصاء، دسته‌بندی و اولویت‌بندی نظام مسائل استانی و شهرستانی اقدام کنیم.

دبیرکل مجمع مشورتی نظام مسائل کشور خاطرنشان کرد: بعد از شروع رسمی این مجمع ، جمع‌بندی‌ها و بررسی‌های آن بعد از پردازش اطلاعات، صحت‌سنجی و راستی‌آزمایی در اختیار ستاد نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت و پیشنهادهای خود را نیز برای رفع مشکلات و بالفعل کردن ظرفیت‌ها به کمیسیون‌های مربوط در مجلس شورای اسلامی داده تا برای هر کدام از آنها در سطوح مختلف تصمیم‌گیری صورت پذیرد.

صفربیگی افزود: مجمع نظام مسائل کشور با پشتوانه جوانان متخصص، مخلص و انقلابی به عنوان یک حلقه میانی بین بدنه مردم و حکومت، تمام توان خود را در مطالبه‌گری و رفع مشکلات خرد و کلان مردم و فعلیت بخشیدن به فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود به کار خواهد بست و همیشه در کنار مردم عزیز کشور خواهد ماند.

وی در تشریح شیوه فعالیت این مجمع عنوان کرد: این مباحث و مسائل پس از ارجاع به کمیسیون‌های کشوری مرتبط و بررسی و صحت‌سنجی، دسته‌بندی شده و در قالب یک نظام مسائل به منظور طی مراحل قانونگذاری و اجرایی به مراجع ذیصلاح ارائه خواهد شد. در ادامه نیز تا تحقق بخشیدن به نظام مسائل پیگیر امور خواهد بود تا ماموریت مطالبه‌گری و انجام رسالت واسطه‌گری بین مردم و حکومت را به بهترین شکل ممکن به سرانجام رساند.

دبیرکل مجمع مشورتی نظام مسائل کشور عنوان کرد: این مجمع آمادگی کامل خود را برای همکاری و همراهی با قوای مجریه و قضائیه ارگان‌ها و سازمان‌ها جهت استفاده از پتانسیل نخبگی در سراسر کشور در راستای اهداف بلند انقلاب اسلامی را دارد.

لازم بذکر است در اولین نشست دبیران مجامع استانی در مجلس شورای اسلامی، ۳۱ دبیر از کل کشور و دبیران کمیسیون‌های ده گانه ستاد مرکزی حضور داشتند. علیرضا زاکانی نماینده مجلس و رییس مرکز پژوهش‌های مجلس، نگاهداری رییس حوزه ریاست و مشاور  قالیباف و پشمچی‌زاده معاون نظارت مجلس به ایراد سخن و تبیین اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و نظام مسائل کشور پرداختند.

لازم به ذکر است حمزه صفربیگی در بهمن ماه امسال به عنوان دبیرکل مجمع مشورتی نظام مسائل کشور که ذیل نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی است انتصاب شدند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha