وصول درآمد در خراسان رضوی چهار درصد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: وصول درآمدهای عمومی استان از ابتدا تا پایان بهمن ماه امسال نسبت به درآمد مصوب، چهار درصد افزایش داشته است.

دکتر حسین امیررحیمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: درآمد مصوب استان در سال جاری ۵۶ هزار و ۷۳۹ میلیارد ریال در قانون بودجه تعیین شده است. 

وی با بیان اینکه سهم وصولی درآمد برای ۱۱ ماه ۵۲ هزار و ۱۱ میلیارد ریال است، ادامه داد: طبق اقدامات انجام شده تا پایان بهمن ماه معادل ۵۴ هزار ۹۹ میلیارد ریال از درآمدهای عمومی استان وصول شده که چهار درصد از رقم مصوب بیشتر است.

مدیرکل امور اقتصادی خراسان رضوی گفت: این میزان وصول درآمد نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۵ درصد افزایش داشته است.

وی افزود : این درآمدها از محل درآمدهای مالیاتی، درآمدهای حاصل از مالکیت دولت، خدمات، فروش کالا، جرائم، خسارات و درآمدهای متفرقه می باشد.

درآمد دولت شامل وجوهات مالیاتی و غیرمالیاتی است. درآمدهای غیرمالیاتی به درآمدهای حاصل از ارائه خدماتی گفته می‌شود که دستگاههای دولتی بر اساس قانون در ازای انجام آن، مجاز به دریافت بهای خدمات هستند که این نوع درآمد به حساب خزانه واریز می‌شود.

برخی خدمات انتظامی، ثبت اسناد، گمرک، جهاد کشاورزی، پزشکی قانونی، استاندارد، میراث فرهنگی، محیط زیست، فنی و حرفه‌ای، ثبت احوال، تعاون و کار، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و انتقال خون از مصادیق درآمدهای غیرمالیاتی هستند. 

نظام اداری دولت جمهوری اسلامی ایران در استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی شامل ۱۰۶ دستگاه اجرایی با ۱۵۲ هزار کارمند است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha