صنعا: منتظر اقدام عملی آمریکا در توقف دخالت خارجی در یمن هستیم

تهران-ایرنا- عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره لزوم توقف دخالت خارجی در یمن را مثبت ارزیابی کرد و گفت که صنعاء منتظر اقدام عملی آمریکا در این خصوص است.

به گزارش امروز (دوشنبه) ایرنا، «محمد علی الحوثی» عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن در صفحه توییتر خود به اظهارات «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا درباره افزایش تلاش‌های دیپلماتیک آمریکا برای پایان دادن به جنگ یمن واکنش نشان داد و گفت که «ما منتظر اقدام عملی بلینکن هستیم».

محمد علی الحوثی افزود: اظهارات بلینکن درباره توقف دخالت خارجی در یمن مثبت است، ولی ما منتظر اقدام عملی واشنگتن در مورد خروج نیروهای آمریکایی و مشاوران آنها از جنگ یمن هستیم.

عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد که ما منتظر ابلاغ دستور لغو محاصره یمن به نیروی دریایی آمریکا هستیم.

 دیشب "ند پرایس" سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده گفت که آنتونی بلینکن وزیر خارجه این کشور طی دیداری که اخیرا با "مارتین گریفیث" نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن داشته، گفته که واشنگتن می‌خواهد همراه سازمان ملل متحد و دیگران به تلاش‌های دیپلماتیک برای پایان دادن به جنگ یمن شدت ببخشد.

ند پرایس در توضیح این دیدار گفت: بلینکن تاکید کرده که ایالات متحده از یمن متحد، با ثبات و آزاد از نفوذ خارجی حمایت می‌کند و این جنگ راه‌حل نظامی ندارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =