جایزه طلایی جشنواره هنگ کنگ برای فیلم کوتاه «آخر هفته»

تهران- ایرنا- «آخر هفته» در ادامه حضور موفق بین المللی خود در جشنواره معتبر بین المللی هنگ کنگ جایزه طلایی بهترین فیلم کوتاه بخش آسیایی را از آن خود کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلم کوتاه آخر هفته عنوان اولین فیلم آریو متوقع است که در بخش رقابتی بیست و ششمین جشنواره‌ بین‌المللی هنگ کنگ ifva awards۲۰۲۱ از میان ده فیلم فینالیست، جایزه طلایی بهترین فیلم کوتاه داستانی در بخش آسیایی را از آن خود کرد.

همچنین فیلم‌های کوتاه ملاقات، تابوت‌ساز و جهان مینا به عنوان دیگر نمایندگان سینمای ایران در این جشنواره با دیگر آثار از سراسر جهان به رقابت پرداختند و با تحسین منتقدان جشنواره نیز روبرو شدند.

اختتامیه این دوره از جشنواره که یکی از قدیمی ترین رویدادهای سینمایی هنگ کنگ و با حمایت سازمان هنری این کشور اداره می شود، مارس ۲۰۲۱ همزمان با نیمه اسفندماه سال جاری برگزار شد.

بازیگران فیلم کوتاه آخر هفته فردین قادری، مصطفی لطیفی خواه، سحر طاهرخانی، ملیحه اسفندیاری و بردیا شریعتی هستند.

در خلاصه داستان آخر هفته آمده است: دو خانواده برای گذراندن تعطیلات به پارک رفته اند ولی مشخص می شود که آنها برای کار دیگری آنجا هستند و ...

دیگر عوامل فیلم کوتاه «آخر هفته» عبارتند از طراحی و ترکیب صدا : پدرام بابایی، صدابردار : شهاب رضایی، جلوه های ویژه : مصطفی اوصانلو، مدیر تولید : آریانا نیکونژاد، مشاور رسانه ای : باران بن‌یاسین، دستیار فیلمبردار : آرمین متوقع ، طراح پوستر: مریم برادران و مترجم : هدی عمیدی.

آریو متوقع که دانش آموخته مقطع کارشناسی فیلمبرداری سینما از دانشگاه سوره است، تا کنون فیلبرداری بیش از ۴۰ فیلم کوتاه را در کارنامه دارد و نویسندگی، تهیه کنندگی، فیلمبرداری، تدوین و طراحی صحنه و لباس را نیز در این فیلم به عهده داشته است.

فیلم کوتاه آخر هفته با چندین حضور بین المللی از جمله جشنواره های گیریمستا نروژ، ایسکیا و انیسیمو ایتالیا، فیرنو فلیم آمریکا و سائوپائولو برزیل، فیلوسفیکال مقدونیه و همچنین جایزه نشان لیاقت از جشنواره ایندیفست آمریکا، جایزه بهترین فیلم کوتاه (Graveyard Shift) از جشنواره نشویل آمریکا و جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی از رویدادهای هنری سدیچی کورتو و تریان  آمریکا را کسب کرد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha