وزیر بهداشت کلنگ بیمارستان بابلسر را به زمین زد

ساری - ایرنا - کلنگ ساخت بیمارستان ٢٨٠ تختخوابی شهید رجایی بابلسر امروز دوشنبه در بیست و یکمین آیین پویش "ره سلامت" با حضور وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به زمین زده شد.

به گزارش ایرنا، این بیمارستان در کنار بیمارستان تخصصی شهید رجایی بابلسر که خدمات درمانی به بیماران سرطانی ارائه می دهد ، ساخته می شود و به عنوان یک بیمارستان عمومی تعریف شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل در این آیین گفت : این بیمارستان در زمینی حدود ۶ هکتار و زیر بنای حدود ٢٨ هزار متر مربع در ١١ طبقه احداث خواهد شد.

دکتر فرزاد جلالی افزود: از سال ١٣٩٠ دانشگاه علوم پزشکی به دنبال تاسیس این بیمارستان بوده است که خوشبختانه با همت دولت و پیگیری وزیر بهداشت در بودجه ١٤٠٠ گنجانده شد.

وی ادامه داد : اعتبار اولیه تاسیس این بیمارستان حداقل ٥٠٠ میلیارد تومان برآورد شد که قرار است طی مدت زمان پنج ساله تزریق و تکمیل شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت : این بیمارستان عمومی دارای بخش های جراحی، داخلی ، عفونی ، نورولوژی و ارتوپدی، اورولوژی، چشم، پوست ،زنان و زایمان و کودکان خواهد بود.

وی افزود : این بیمارستان در کنار بیمارستان تخصصی درمان سرطان شهید رجایی یکی از مجهز ترین بیمارستان های شمال کشور ساخته می شود.

بیمارستان سرطان شهید رجایی بابلسر قدمت ٣٥ ساله دارد و دارای ٥٥ تخت است و به بیماران سرطانی استان و خارج از استان خدمات می دهد. بیمارستان جدید قرار است در کنار این بیمارستان ساخته شود.

پیش از این نیز ۲۳ بهمن ماه امسال طرح توسعه بیمارستان ١٧ شهریور آمل و بیمارستان بوعلی ساری به عنوان ۲ پروژه ملی در هفدهمین آیین پویش "ره سلامت" به دستور رییس‌جمهوری به بهره‌برداری رسیده بود. این ۲ طرح شامل طرح توسعه بیمارستان های بوعلی سینا ساری و ۱۷ شهریور آمل با اعتبار ۲هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha