تعطیلات نوروزی فرصت مناسبی برای سودجویان تغییر کاربری است

قزوین - ایرنا - رییس پلیس پیشگیری فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: تعطیلات نوروز بهترین فرصت برای سودجویان تغییرات کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان قزوین است که این مساله باید مورد توجه جدی متولیان امر قرار گیرد.

سرهنگ علی چگینی روز دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت امور اراضی استان قزوین که با حضور سرهنگ حسن ابراهیم آبادی، فرمانده یگان حفاظت امور اراضی کشور در سالن جلسات باغستان قزوین برگزار شد، افزود: اگر دقت لازم را در این حوزه نداشته باشیم به طور قطع میزان خسارت به اراضی کشاورزی استان بیشتر می‌شود.

وی اضافه کرد: نهادهای متولی مانند جهاد کشاورزی، امور اراضی، منابع طبیعی، مسکن و شهرسازی و در نهایت دهیاران باید در این راستا پای کار آمده و تعداد گشت‌های خود را در این رابطه بیشتر از گذشته کنند.

سرهنگ چگینی بر فعال شدن گشت‌های نظارتی امور اراضی در شهرستان‌های استان قزوین تاکید و تصریح کرد: با تامین نیروی مورد نیاز از سوی ستاد ناجا و اهتمام مدیران متولی می‌توان تا دورترین نقاط استان گشت‌های نظارتی را فعال تر از گذشته کرد.

رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان قزوین خاطرنشان کرد: تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی آفت بزرگی برای منابع طبیعی کشور و تهدیدی برای حیات نسل آینده است که اهمیت برخورد با آن را دوچندان می‌کند.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های سرهنگ سیاوش نصرتی، سرهنگ مهدی بختیاری به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت امور اراضی استان قزوین منصوب شد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha