امام جمعه بیرجند: نظام جمهوری اسلامی هوشیار و دشمن‌ شناس است

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: جمهوری اسلامی یک سیستم واقعا هوشیار، بیدار و دشمن شناس و دارای آینده‌ای مشخص است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار با جمعی از روحانیون استان ضمن تبریک و تهنیت فرا رسیدن ماه شعبان المعظم افزود: به همین دلیل دشمنان به هیچ نحو با جمهوری اسلامی کنار نمی‌آیند چون هم آنها در خباثت‌شان هوشیار هستند و هم توجه دارند که سیستم جمهوری اسلامی در روند خود هوشیار است.

وی گفت: دنیای امروز دو قطب شده است؛ یک قطب اسلام مظلوم است که توسط خود مسلمان‌ها نسبت به آن بی‌مهری می‌شود و نمی‌فهمند، آن طرف هم که به تعبیر خودشان همه گزینه‌ها که بدتر از همه مکر و حیله و شبهه است را روی میز دارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: دشمنان به انواع و اقسام و اسم‌های مختلف از قبیل نفوذ و مشکلات اقتصادی طرح‌های خود را اجرا می‌کنند و در همه جا اره به دست گرفته‌اند و در حال بریدن این درخت کهن هستند؛ این مسلمان‌ها و نامسلمان‌ها فقط تماشاگر هستند و انقلابی‌های واقعی هم خون دل می‌خورند.

وی گفت: در عین حال و با همه این حرف‌ها آن کسی که قدرت مطلق در دست اوست خدای متعال است و همان دست قدرت که این پیروزی را ایجاد کرد همان دست این پیروزی را نگه می‌دارد ولی ما در آزمایش‌مان باید حواس‌مان جمع باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: در راه مقابله با دشمنان و تبیین مسائل سیاسی روز، روحانیت معظم و علمای دین کارشناس هستند و باید در صحنه مبارزه حواس‌ها خیلی جمع باشد و انواع و اقسام محاسبات و معادلات را در این راه داشته باشند.

وی اظهار داشت: گاهی دشمن به افرادی که در لباس روحانیت هم هستند، نفوذ می‌کند اما اگر این قضیه به درستی تبیین شود نگرانی نخواهیم داشت.

امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه دشمن از بستر فضای مجازی نوجوانان و جوانان کشور را هدف قرار داده است گفت: در این شرایط شما ملاحظه می‌کنید آنها امروز با استفاده از ابزار فضای مجازی همه چیز را به خورد نوجوانان و جوانان عزیز ما می‌دهند اما متاسفانه ما در حوزه تعلیم، تربیت، سیاست، اقتصاد و سایر حوزه‌ها طرح و برنامه مناسبی نداریم.

وی با اشاره به اینکه دشمن با نظام مقدس جمهوری اسلامی کنار نمی‌آید و دائما در حال توطئه و نفوذ است افزود: در این دوران آخرالزمان باید در جهت تبیین مسائل و روشنگری برای مردم اقدام کنید، چراکه مهمترین استوانه‌ای که اسلام راستین را حفظ می‌کند، نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی براساس معیارهای دین که انقلاب ما اسلام ماست نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد استوار است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در انقلاب اسلامی هر امری چه در بحث‌های نظری چه در بحث‌های فقهی عملی و چه در بحث‌های سیاسی باید با نظر کارشناس به عنوان مهندس ناظر باشد و این نیاز جامعه است.

وی افزود: پیش از انقلاب بخصوص بعد از انقلاب جامعتین به عنوان کارشناس چه در مسائل فقهی و چه در مسائل سیاسی مورد اعتماد مردم بودند و از این رهگذر مردم ادای وظیفه می‌کردند، این دو جامعه باید هر روز تقویت شوند و به عنوان صاحبنظر در امور دینی و سیاست دینی مردم را کمک کند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: استکبار جهانی اسما و القاب مختلفی در طول تاریخ به خود گرفته و ظلمه عینا خودشان هستند.

وی یادآور شد: سلطه این استکبار که به تعبیر خودشان با همه گزینه‌ها بر امور تسلط پیدا کرده یک مسئله مهم است که پرده‌برداری از آن خیلی ضروری است و شاید اگر پرده‌برداری شود خود ما هم از این واقعه تعجب کنیم که یعنی چه شده و پشت این پرده چیست؟

امام جمعه بیرجند گفت: بعد از فروپاشی دولت عثمانی غربی‌ها آمدند مرزها را با سلایق سیاسی و حفظ منافع خوشان تقسیم کردند و در هر جایی با انواع و اقسام حیله، زور، قتل عام، ارعاب و تهدید توسط عناصر خود اعمال نفوذ کردند.

وی ادامه داد: هنوز ما نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده است اما چون نسبت به ندانستن این پشت پرده‌ها عادت کردیم، تعجب نمی‌کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: کشورهای اسلامی، کشورهای ثروتمندی هستند در حوزه نفت، گاز و معادن ذخایر ارزشمندی دارند و خیلی پراستعداد هستند، دشمنان چه در شرق و چه در غرب نسبت به مسلمین خیلی فقیر هستند و ثروت مال مسلمین است اما این ثروت مسلمین دست کیست، این ثروت صرفا فقط مال و پول نیست بلکه خون مسلمین است.

وی در تبیین آیه ۱۲۰ سوره بقره افزود: اگر قضیه برعکس و این ثروت‌ها و ذخائر دست دشمنان بود و شما می‌خواستید فقط یک بطری نفت از آنها بگیرید چطور به شما می‌دادند، نمی‌دادند مگر به قیمت اینکه به همه شئون شما مسلط شوند.

وی بیان کرد: دشمن یکسری آدم‌ها را مسلط می‌کند و بعد نرخ را با انواع شگردها و حیله‌ها تعیین می‌کند، دشمنان مانند یک رودخانه از جامعه مسلمین جانشان و اموالشان را می‌برند و حتی طلبکار هم هستند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان خراسان جنوبی گفت: آنها در حالی که به سادگی از آن طرف دنیا آمده‌اند غارت می‌کنند، می‌زنند، می‌کشند، شهرها را ویران می‌کنند و مسلمان‌ها را آواره می‌کنند بعد با کمال پررویی طلبکارند و تحت عنوان حقوق بشر برای مثال می‌گویند ایران در سوریه چه می‌کند؟

وی افزود: او از آن طرف دنیا آمده همه کار را می‌کند، اینجا اگر مستشار شما به عراق و سوریه و یمن برود می‌گوید اینها اینجا چه کار می‌کنند لذا همه از دور نگاه می‌کنیم و اینها جز بی‌عرضگی و نفهمی هیچ چیز را نمی‌رساند.

امام جمعه بیرجند در تبیین آیه پنجم سوره نساء گفت: موضوع اقتصاد صرفا ثروت و مال نیست بلکه خون و حیات است و دشمن کاملا به پایان کار توجه دارد، یعنی ضمن اینکه آنها همه چیز را غارت می‌کنند خون رگ و حیات جامعه را نیز می‌کشند.

وی افزود: بازی‌هایی که دشمنان در قضیه هسته‌ای ایران در می‌آورند و می‌گویند ایران می‌خواهد بمب هسته‌ای داشته باشد اصلا بحث این حرف‌ها نیست؛ خودشان بهتر می‌دانند، بحث این است که آنها این نفت را غارت می‌کنند وقتی که به پایان رسید انرژی دیگری دست مسلمانان نباشد و بعد ما گدای آنها شویم، گدای آنها هم که شدیم مجانی گدا را ول نمی‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: دشمن در همه شئون مردم از قبیل اولاد، فرهنگ، ناموس و غیره نفوذ دارد و اینها را چه کسی باید تبیین کند، دشمن هم برنامه‌اش را اجرا می‌کند و هم هزینه‌اش را با سودهای کلان باید ما بپردازیم.

وی ادامه داد: دشمن از خودش نیرو نمی‌آورد تا در اینجا با مردم درگیر شود؛ او یکسری انسان احمق به اسم مسلمان را در سیستم‌های مختلف پیدا می‌کند و به عنوان تروریسم در قالب القاعده، داعش، سپاه صحابه و سایر گروه‌ها ایجاد می‌کند و باعث می‌شود مسلمان‌ها با مسلمان‌ها بجنگند و همدیگر را قتل عام می‌کنند و دشمن هم با خیال راحت مشغول غارتگری است.

امام جمعه بیرجند گفت: همه ما هم دیگر عادت کردیم، صبح و ظهر و شب اخبار جهان را گوش می‌کنیم بعد سر خود را می‌گذاریم و می‌خوابیم و نسبت به این مسائل بی‌تفاوت هستیم.

وی یادآور شد: اینکه افراد فهمیده یا نفهمیده نسبت به این جریانات انحرافی این چنین بی‌تفاوت هستند، اینها از آثار سحر است؛ برخلاف همه سحرها که به صبح روشن می‌رود این سحری است که معکوس حرکت می‌کند و به شب ظلمانی می‌رود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: وقتی دشمنان کشورهای اسلامی را غارت کردند و توانستند شریان‌های حیاتی جامعه مسلمین را به دست بگیرند بر سر مسلمانان چه خواهند آورد، خدا می داند اینها را چه کسی باید روشن کند؟ و این سرفصلی است که باید روی آن کار کنید و آنچه را پشت پرده است به صورت مستند در بیاورید لذا تنها بحث نفت نیست، خون مردم را می‌مکند.

وی گفت: آنها (صهیونیست) بیش از ۷۰ سال شده که آمده و کشور فلسطین را اشغال کرده‌اند، مسلمان‌ها هم فقط از دور نگاه می‌کنند و افرادی هم مانند مرتجعین منطقه با دشمن ارتباط دارند و برای آنها نوکری می‌کنند و تنها بحث فلسطین مطرح نیست؛ آنها در افغانستان، میانمار، پاکستان، لبنان، یمن و نیجریه چه می‌کنند؟

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: ما می‌فهمیم که سر ما چه طرحی می‌خواهند در بیاورند، این طرح نیمه کاره آنها است اگر این طرح آنها کامل و تمام شود آنها هیچ چیز را نمی‌گذارند.

وی افزود: دلیل اینکه دشمنان با نظام مقدس جمهوری اسلامی کنار نمی‌آیند این است که سیستم نظام جمهوری اسلامی یک سیستم فهمیده است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به روحانیت گفت: وجود مبارک شما و تبیین اسلام سیاسی، تبیین اسلام حکومتی، تبیین اسلام ولایی و بیان کلیات و معیارهای ارزشمند در جهت روشنگری مردم خیلی موثر است.

وی افزود: مردم ایران اسلامی از ما خیلی جلوتر هستند، از مردم نمی‌شود توقع داشت که همه‌ آنان بتوانند مسائل پیچیده سیاسی را تحلیل کنند لذا این وظیفه تبیین و بصیرت‌افزایی از رسالت‌های روحانیت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که در مسائل و جریانات سرنوشت ساز خود مردم آینده‌شان را تعیین می‌کنند که این از برکات انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: برای مثال بعد از گذشت مدت چهار سال با اختیار می‌توانند شورای روستای خود را عوض کنند اما شرط اولیه این است که آنها هم بدون مطالعه این کار را نکنند و براساس معیارها افراد را انتخاب کنند، شاخص‌ها را علما تبیین کنند، مصادیق را مردم شناسایی می‌کنند.

امام جمعه بیرجند گفت: مقام معظم رهبری فرمودند من هم گاهی ممکن است فرد را بشناسم و گاهی نشناسم؛ اگر بشناسم که حجت تمام است و اگر نشناسم به آنهایی که در آن طیف کار و فعالیت می‌کنند نگاه می‌کنم که طرفداران اطراف آنها چه کسانی هستند، آیا از طیف با دیانت هستند یا از طیف لاابالی، غربگرا و لیبرال هستند؟

وی افزود: این از برکات انقلاب است که جامعه می‌تواند هر چهار سال یک انتخاب داشته باشد و این از اختیاراتی است که قانون به مردم عزیز ما داده، منتها باید مردم در جهت معیارها به گونه‌ای شناسایی شوند که بعد در مصداق ابهامی وجود نداشته باشد.

وی گفت: خداوند شما را حفظ کند که در این دوران آخرالزمان طبق روایات فتنه‌ها گسترده می‌شود که هم بدترین زمان و هم بهترین زمان است؛ در جهت تبیین مسائل و روشنگری برای مردم اقدام می‌کنید، مهمترین استوانه‌ای که اسلام راستین را حفظ می‌کند نظام مقدس جمهوری اسلامی است و آن هم مربوط به مسوولان و علمای دین است که در صحنه‌های مختلف سیاسی عمل می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =