وعده شهرداری زنجان در ایجاد زورخانه عملی نشده است

زنجان - ایرنا - عضو کمیته فنی فدراسیون ورزش های زورخانه‌ ای و کشتی پهلوانی گفت: بر اساس بخشنامه ابلاغی از سوی وزارت کشور به شهرداری‌ها در خصوص ایجاد فضای زورخانه های روباز و سرپوشیده، تاکنون این امر به رغم وعده های داده شده، در زنجان محقق نشده است.

کاظم گوزلیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ایجاد زورخانه توسط شهرداری ها مصوب مجلس است، افزود: در واقع شهرداری ها بر اساس قانون، موظف به ایجاد زورخانه هستند تا این رشته ورزشی که ریشه در فرهنگ و باورهای ملی و مذهبی دارد رونق و جانی دوباره بگیرد.

وی با بیان اینکه در اساسنامه شهرداری‌ها ایجاد زورخانه (حداقل چند باب) در استان مربوطه مورد تاکید قرار گرفته است و درحال حاضر نیز در اغلب استان‌های کشور شهرداری‌ها زورخانه احداث کرده اند، اظهار داشت: متاسفانه از سوی شهرداری زنجان، اقدامی در این راستا صورت نگرفته است و انتظار می‌رود حداقل در یکی از پارک‌های شهر واقع در مناطق محروم زنجان زورخانه‌ای ایجاد شود تا علاقه مندان به این ورزش پهلوانی مشغول به فعالیت شوند.

گوزلیان تاکید کرد: گذشتگان و نیاکان این سرزمین پهناور برای حفظ و اشاعه ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، زحمات زیادی کشیده اند و حال انتظار می رود مسوؤلان ذیربط با مهر و عطوفت با این رشته ورزشی برخورد کنند تا چراغ آن بر افروخته‌تر شود.

نایب رییس هیات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان زنجان گفت: از شهرداری و شورای شهر زنجان انتظار می رود برای شروع کار و به منظور عمل به وعده های داده شده، زورخانه ای را در منطقه ای از این شهر ازجمله بی سیم، کارخانه کبریت، انبار غله یا پارک رجایی، ایجاد کنند تا حداقل بخشی از مشکل وجود فضا در این رشته ورزشی زنجان برطرف شود.  

گوزلیان، تعداد باشگاه‌های دارای گود این استان را ۹ باب اعلام کرد و افزود: سه باب از این باشگاه ها (باشگاه حیدریان، ذوالفقار و شریعت) در شهرستان زنجان، سه باب در شهرستان ابهر قرار داد و هر یک از شهرستان‌های خرمدره، سلطانیه و خدابنده نیز از وجود یک باشگاه بهره مند هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =