استاندار: روزانه ۶۳ تن گوشت مرغ در استان سمنان توزیع می‌شود

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: علیرغم مصرف ۳۲ تن گوشت مرغ در وضعیت عادی، در حال حاضر روزانه ۶۳ تن گوشت مرغ در استان توزیع می‌شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر عصر یکشنبه در حاشیه نشست ویدئو کنفرانسی استانداران با وزیر کشور که در خصوص سه موضوع تنظیم بازار ، انتخابات و تعطیلات نوروزی برگزار شد، 

بیان کرد: در بحث تامین گوشت مرغ مورد نیاز خوشبختانه در استان سمنان کمبودی وجود ندارد و در حال حاضر در کنار توزیع ۶۳ تن در روز، ۱۰ تن گوشت مرغ نیز به منظور توزیع در تعاونی‌های ادارات در نظر گرفته شده است که با نرخ دولتی توزیع می‌شود. 

وی ادامه داد: یکی از بارزترین نیازها در بحث مرغ و تاکید وزیر کشاورزی، لزوم افزایش نظارت و بازرسی در مقوله توزیع است که باید در سطح استان‌های کشور نظارت از کشتارگاه ها تا شبکه توزیع انجام شود. 

آشناگر تصریح کرد: فروش مرغ قطعه بندی شده و مرغ طعم دار ممنوع است و فروشندگان استان باید به این امر توجه داشته باشند. 

وی اضافه کرد: با توجه به اراده جمعی در سطح کشور و عزم جدی مسولان برای کنترل بازار مرغ، این مشکل برطرف می‌شود و جای نگرانی در استان سمنان نیست. 

آشناگر بر لزوم تامین ارزاق عمومی و کالاهای اساسی تاکید کرد و گفت: به لطف خدا در استان سمنان تامین ارزاق عمومی و کالاهای اساسی وضعیت خوبی دارد و میوه مورد نیاز شب عید نیز خریداری و انبار شده و طی چند روز آینده با قیمت تعادلی توزیع می‌شود. 

آشناگر به شرایط کرونا و محدودیت‌های سفر اشاره کرد و گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا به ناچار در برخی از استان‌ها محدودیت‌های سفر اعمال می‌شود و با توجه به رنگ بندی فعلی استان و قرار داشتن شهرهای شاهرود و دامغان در وضعیت نارنجی در صورت استمرار این وضعیت در رنگ‌بندی جدید شامل محدودیت هستیم. 

وی از اعمال منع تردد های شبانه از ساعت ۲۱ تا سه صبح در کل استان خبر داد و افزود: استان سمنان، استانی زیبا با ظرفیت‌های گردشگری بسیار خوب از لحاظ اقلیمی، تاریخی و فرهنگی است و یکی از برنامه‌های جدی دولت در این استان نیز توجه به توسعه گردشگری و تبدیل استان به مقصد گردشگری است اما به علت اهمیت حفظ سلامت مردم، علی‌رغم ویژگی خاص میهمان نوازی مردم این خطه، امسال امکان پذیرش مسافران نوروزی را نداریم. 

استاندار سمنان بیان کرد: توصیه دولت عدم سفر به صورت مطلق در تمام مناطق مختلف کشور است، پس تاکید داریم تا مردم از سفر مناطق مختلف کشور پرهیز کنند و در تامین سلامت عمومی جامعه نقش موثر خود را ایفا کنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha