پروانه فعالیت مطب پزشکان زنجان در صورت نبود مناسب سازی تمدید نمی شود

زنجان - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: مراکز درمانی و مطب پزشکان در استان به ویژه شهر زنجان نیازمند مناسب سازی است و پروانه فعالیت مراکز درمانی و مطب های پزشکان در صورت انجام ندادن این کار مهم، تمدید نخواهد شد.

 محمد محمدی قیداری روز چهارشنبه شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با هماهنگی انجام گرفته با نظام پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی استان مراکز درمانی که در زمینه پروسه صدور یا تمدید مجوز فعالیت متقاضی هستند، پس از بررسی در صورتی که مکان تهیه شده با معیارهای لازم منطبق نباشد برای آنها پروانه صادر نمی‌شود.

وی اظهار داشت: با هماهنگی انجام گرفته با نظام پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی استان مراکز درمانی که در زمینه پروسه صدور یا تمدید مجوز فعالیت متقاضی هستند باید مکان تهیه شده را با معیارهای لازم منطبق کنند.

این  مسوول ادامه داد: با توجه به مناسب نبودن شرایط فیزیکی برخی مطب ها جهت استفاده افراد دارای معلولیت و اینکه مراجعه به مراکز درمانی جزء لاینفک زندگی هر فرد و بخشی از حقوق شهروندی محسوب می شود، شورای مناسب سازی استان خواستار جلوگیری از ساخت و سازهای غیر استاندارد و هدررفت هزینه و مناسب سازی مراکز درمانی و مطب های پزشکان است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان تاکید کرد: مراکز درمانی و مطب های پزشکان جزو محل های پرتردد است که با توجه به شرایط جسمی مراجعان، افراد دارای معلولیت و سالمندان نیاز به توجه در زمینه مناسب سازی دارد.

وی با بیان اینکه نقشه پراکندگی محل سکونت مددجویان بهزیستی استان زنجان مبتنی بر GIS " جی آی اس" در راستای هم گرایی و اقدام مثبت شهرداری انجام گرفته است گفت: این مهم  می تواند با توجه به افتتاح مراکز مثبت زندگی و ارایه خدمات در محله هر فرد در زمینه تمرکز بر مناسب سازی موثر باشد.

محمدی افزود:  بر این اساس با توجه به نقش بی بدیل آموزش در سنین پایین و فرهنگ سازی و نهادینه کردن موضوعات مختلف، کتاب های آموزشی در زمینه مناسب سازی توسط نظام مهندسی تهیه خواهد شد.

این مسوول اضافه کرد: با پیگیری انجام گرفته و در راستای ایجاد بستر مناسب جهت دسترسی برابر به فرصت ها و امکانات عمومی، راه آهن اقدام به ارائه خدمات ویژه رایگان به افراد دارای معلولیت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: افراد دارای معلولیت می توانند در زمان خرید بلیت با انتخاب گزینه خدمات رایگان ویلچیر مسوولان راه آهن را زمان و مقصد سفر خود مطلع کرده و از خدمات رایگان این وسیله  و سطوح شیبدار متحرک جهت دسترسی از سکو به داخل قطار و بالعکس در مبدا و مقصد سفر خود بهره مند شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha