۱۴ بیمار مبتلا به کرونا در استان مرکزی بستری شدند

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: ۱۴ بیمار قطعی مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت اخیر در بیمارستان‌های استان مرکزی بستری شدند.

دکتر«محمد جمالیان» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ۶۸ مورد جدید ابتلا در ۲۴ ساعت گذشته در استان مرکزی شناسایی شد.

وی اظهار داشت: با ثبت این تعداد شمار موارد مبتلا به ویروس کرونا از زمان شیوع تاکنون در استان به ۳۸ هزار و  ۴۸ نفر رسیده است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: ۶۸ بیمار جدید در شبانه روز اخیر در استان مرکزی شناسایی شدند و یک بیمار بستری نیز در بخش مراقبت‌های ویژه فوت کرد.

دکتر جمالیان افزود: ۵۴ نفر از بیماران جدید شناسایی شده به صورت سرپایی تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه هستند.

وی اظهار داشت: یک هزار و ۴۸۴ نفر تاکنون در استان مرکزی براثر ابتلا به کووید ۱۹ فوت کردند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۸۸ نفر از مبتلایان بیماری کووید۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۶۱ هزار و ۲۳۰ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری روز یکشنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۴ اسفند ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیص هفت هزار و ۵۹۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۷۴۸ نفر بستری شدند.

با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۷۴۶ هزار و ۹۵۳ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون یک میلیون و ۴۹۲ هزار و  ۴۸۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین سه هزار و ۸۳۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۱۱ میلیون و ۷۱۶ هزار و ۲۱۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و نخستین مورد مثبت ویروس کرونا در این استان در اول اسفندماه سال گذشته در اراک به ثبت رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha