آموزش دقیق مربیان از موضوعات مهم فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام است

سمنان- ایرنا- رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: کمیته آموزش این فدراسیون اخیرا به موسسه علمی بین‌المللی بدنسازی و پرورش اندام ارتقا یافت زیرا آموزش دقیق مربیان از موضوعات مهم در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام است.

عبدالمهدی نصیرزاده عصر یکشنبه در پایان سفر خود به  سمنان در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: یکی از قوی‌ترین کمیته‌های آموزش بین تمامی ۵۱ فدراسیون ورزشی کشور، شورای آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام است.

وی افزود: در فعالیت‌های موسسه علمی بین‌المللی بدنسازی و پرورش اندام کشور، آموزش گام اول است و پس از آن ارزیابی و ارتقا در مراحل بعدی روند آموزش انجام می شود.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: مربیان برای ورود به کارگاه‌های آموزش مربی‌گری باید آزمون ورودی بدهند و بعد از دوره آموزش باید دوره کارورزی را بگذرانند.

نصیرزاده بیان کرد: برنامه‌ریزی‌های زیادی در حوزه آموزش مربیان این رشته ورزشی انجام می‌شود تا با نگاه تخصصی از توصیه‌ها و تجویزهای غیراصولی بپرهیزند.

وی با اشاره به محدودیت‌های ایجاد شده برای این ورزشکاران در دوران کرونا توصیه کرد: ورزشکاران بدنسازی و پرورش اندام نسبت به رژیم غذایی خود و مصرف غذاهای کم‌کالری توجه داشته باشند و فعالیت‌های ورزشی خود را با امکانات ساده به ویژه در فضاهای باز ادامه دهند.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: ۸۵ درصد باشگاه های ورزشی کشور در رشته بدنسازی و پرورش اندام فعالیت می‌کنند و در تعطیلات ناشی از کرونا خسارت های زیادی به ویژه به باشگاه‌داران بخش خصوصی وارد شد و برخی از آنها  تا مرز ورزشکستگی نیز پیش رفتند.

نصیرزاده گفت: این فدراسیون با هماهنگی وزرات بهداشت تلاش زیادی در راستای بازگشایی باشگاه‌های بدنسازی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فعالیت با ۳۰ درصد ظرفیت انجام داد.

به گزارش ایرنا، رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام روز یکشنبه به منظور شرکت در نشست مجمع عمومی سالانه هیات بدنسازی و پرورش اندام استان به سمنان سفر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha