استاندار تهران: افزایش کرایه در پایان سال غیرقانونی است

تهران- ایرنا- استاندار تهران اعلام کرد: هر گونه افزایش نرخ کرایه در حمل و نقل عمومی در روزهای پایانی سال ممنوع و غیرقانونی است.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بند پی عصر یکشنبه در جلسه شورای حمل و نقل ترافیک استان تهران اظهار داشت: در برخی ترمینال ها شاهد افزایش قیمت نرخ ها هستیم که به رانندگان توصیه می کنیم قیمت کرایه را بی دلیل افزایش ندهند.

وی افزود: در ابتدای امسال افزایش نرخ های کرایه حمل و نقل عمومی انجام شده و برای سال آینده نیز با تصمیمات اتحادیه و اعضای شورای شهر و تایید فرمانداری این کار انجام خواهد شد.

محسنی بندپی تاکید کرد: هر گونه افزایش قیمت در کرایه های حمل و نقل عمومی و به ویژه تاکسی پیش از تصویب و تایید کمیته تطبیق فرمانداری ها که وظیفه تایید مصوبات شوراهای شهر را برعهده دارد غیر قانونی است و باید در این خصوص نظارت ها تشدید شود.

استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی نیز گفت: از محل درآمدهای عمومی شهرداری ها و حمایت دولت این کار باید انجام شود و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی از الزامات است.

وی ادامه داد: امروز بررسی  و تحقق مطالبات صنفی رانندگان حمل و نقل عمومی در تهران که در شرایط کرونایی متحمل خسارت شدند ضروری است.

استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در خصوص مشکلات تاکسیرانان و مشخصا بیمه این افراد باید سازمان تامین اجتماعی ملزم به پرداخت حق بیمه رانندگان  جدیدالورود کنند و همچنین برای جبران کمبود درآمد رانندگان حمل و نقل عمومی که ناشی از کرونا است باید با بررسی دقیق ساز و کاری کارشناسی در این خصوص اندیشیده شود.

وی همچنین از افتتاح و شروع به کار ایستگاه تاکسی خط مترو آزادگان به شاهد شهر شهریار نیز خبر داد و گفت:‌ این ایستگاه بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، آخرین جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک استان تهران امروز/ یکشنبه در محل استانداری تهران برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha