۲۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۸
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84263827
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

فاز دوم تصفیه خانه گیلان در قالب پویش الف-ب-ایران بهره برداری می شود

رشت - ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان از افتتاح و بهره برداری فار دوم تصفیه خانه آب گیلان در هفته چهل و پنجم پویش هرهفته- الف-ب-ایران با حضور رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانسی خبر داد.

سید محسن حسینی عصر یکشنبه به خبرنگار ایرنا عنوان کرد : با ورود فاز دوم این تصفیه خانه منابع تامین کننده آب های زیر زمینی با دبی حدود ۱۲ هزار لیتر بر ثانیه از مدار بهره برداری خارج و آب با کیفیت و مطلوب جایگزین آن می شود.

وی با بیان اینکه بهره برداری از فاز دوم تصفیه خانه آب گیلان سه هزار لیتر بر ثانیه به ظرفیت تولید آب این تصفیه خانه افزوده می شود، تصریح کرد: در مجموع میزان تولید آب تصفیه خانه در فاز اول و دوم به ۶ هزار لیتر بر ثانیه افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه درفاز  اول این تصفیه خانه آب شرب ۱۴ شهر و ۱۹۸ روستای استان با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۳۶۰ هزار نفر تامین شده است، خاطرنشان کرد: پس از ورود کامل فار دوم این برخورداری شامل ۱۸ شهر و ۵۶۸ روستا می شود.

وی اعتبار هزینه شده برای فار دوم تصفیه خانه آب گیلان را بیش از یک هزار و ۶۸۲ میلیارد ریال  عنوان و بیان کرد:  عملیات اجرایی این طرح از سال ۱۳۹۳ آغاز شد که مرحله اول فاز دوم در مرداد ماه سال جاری با ظرفیت ۸۹۰ لیتر بر ثانیه در مدار بهره برداری قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان افزود: در افق این طرح در سال ۱۴۲۵ تأمین آب آشامیدنی ۲ میلیون و ۴۴۰ هزار نفر در ۱۸ شهر و ۵۶۸ روستای استان پیش بینی شده است.

حسینی همچنین از افتتاح یک پروژه فاضلاب در شهرستان صومعه سرا در روز سه شنبه خبر داد و گفت: در هفته چهل و پنجم پویش #هرهفته- الف-ب-ایران، پکیج تصفیه فاضلاب مسکن مهر شهر صومعه سرا با هزینه ای بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

وی جمعیت بهره مند از این پکیج را یک هزار و ۲۰۰ نفر  عنوان کرد و گفت: این پکیج ظرفیت تصفیه فاضلاب به حجم ۲۰۰ مترمکعب در شبانه روز را دارد و  روش تصفیه فاضلاب در این پکیج از نوع هوادهی گسترده با قابلیت حذف نیتروژن است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha