کلیات برنامه توسعه اقتصادی در ۱۲ دهستان هرمزگان تصویب شد

بندرعباس- ایرنا- کلیات برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی ۱۲ دهستان هرمزگان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان به تصویب رسید.

به گزارش ایرنا، دهستان‌های «احمدی» حاجی آباد، «سیاهو» بندرعباس، «دژگان» بندرلنگه، «برنطین»، «جغین شمالی» و «جغین جنوبی» رودان، «چراغ آباد» میناب، «فتویه» بستک، «گافر» بشاگرد، «پی وشک» جاسک، «بمانی» و«شهمردی» سیریک از جمله دهستان‌هایی هستند که کلیات برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی آن‌ها در هفدهمین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه هرمزگان تصویب شد.

کلیات ضرورت ایجاد ناحیه صنعتی فین، کلیات ایجاد شهرک صنعتی غیردولتی نخل آسیاب هرمزگان در حاجی‌آباد و موارد مرتبط با تعیین کاربری نیز در این نشست مورد بررسی و تصویب اعضا قرار گرفت.

استاندارهرمزگان عصریکشنبه در این نشست اظهارداشت: این اقدام در راستای تحقق سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه و اقتصاد مقاومتی، شناسایی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود در نواحی روستایی وارتقا منزلت اجتماعی روستاییان و جایگاه روستاها در اقتصاد ملی و همچنین ایجاد بستر لازم برای شکوفایی و پیشرفت عدالت‌محور در روستاهای استان، برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستایی در برخی دهستان‌های استان، امروز توسط اعضا مورد بررسی و کلیات آن توسط اعضا تصویب شد.

به گفته فریدون همتی، در سال ۹۶ تا ۹۸ توسط چهار گروه مشاور برای شناسایی ظرفیت‌های روستایی در سطح یک هزار و ۸۰۴ روستا مطالعاتی انجام شد که بر این اساس طرح راه‌اندازی یک هزارو ۶۲۶ کسب و کار در روستاهای استان آماده شده است.

رییس شورای برنامه ریزی و توسعه هرمزگان عنوان کرد: ۷۰درصد این کسب و کارها در بخش کشاورزی، ۱۷درصد در بخش صنعت و ۱۳درصد نیز شامل بخش‌های خدماتی است.

وی با تاکید بر سرعت‌بخشی امر سرمایه‌گذاری و نگاه توسعه‌گرایانه در بررسی طرح‌ها به‌ویژه در مناطق روستایی، گفت: نهادهای اجرایی با توجه به آثار جانبی سرمایه‌گذاری شامل رونق تولید، رونق اشتغال و توسعه مناطق، روند سرمایه‌گذاری را آسان کنند.

استاندارهرمزگان همچنین از بررسی طرح الحاق ۳۵هکتار از اراضی ملی به محدوده مصوب طرح هادی روستای آبشورک نیز خبرداد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha