برگزاری انتخابات قانونمند مهمترین وظیفه هیات‌های اجرایی است

یزد - ایرنا - بخشدار مرکزی ابرکوه با اشاره به  اهمیت برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ ،گفت: برگزاری این حرکت حماسی و پروسه ملی قانونمند و صیانت از آرای مردم مهمترین وظیفه هیات‌های اجرایی است.

محمود حاصلی عصر یکشنبه در حاشیه نشست معتمدان محلی روستاهای بخش مرکزی به خبرنگار ایرنا افزود: بسترهای لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشور و حماسی در این بخش از شهرستان فراهم است .

وی اظهارکرد: مردم انقلابی بیش از چهار دهه در انتخابات با حضور حداکثری خود در پای صندوق‌های اخذ رای اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی رابه نمایش گذاشتند.

 حاصلی گفت: مردم با پیروی از آرمان های امام خمینی (ره) ، رهبرمعظم انقلاب و عمل به وصایای شهدا در صحنه های انقلاب و آیین های ملی به ویژه انتخابات توطئه های دشمنان را نقش برآب کردند.

بخشدار مرکزی ابرکوه با تاکید بر اهمیت انتخابات از دیگاه قانون اساسی خاطرنشان کرد: انتخابات تجلی اراده ملت و نماد دموکراسی در جامعه‌ است و به یاری خداوند متعال مردم با حمایت از مسوولان نظام با حضور آگاهانه در انتخابات سال ۱۴۰۰ بار دیگر وحدت و انسجام ملی خود را  به نمایش می گذارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا دراین نشست هفت عضو اصلی و پنج عضو علی‌البدل هیات اجرایی ابرکوه برای برگزاری ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی بخش مرکزی ابرکوه سال ۱۴۰۰ در این شهرستان با رای‌گیری انتخاب شدند.

این رای‌گیری بر اساس قانون و مقررات با حضور بخشدار مرکزی و ۳۰ نفراز معتمدان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد و از بین معتمدان حاضر در این نشست، هفت نفر به عنوان عضو اصلی و پنج نفر به عنوان عضو علی البدل در هیأت اجرایی انتخاب شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا همچنین در این جلسه پس از رأی گیری از معتمدان مدعو که پیش از این به تأیید هیأت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان و هیات نظارت شوراها رسید، هفت معتمد به عنوان اعضای اصلی و پنج معتمد به عنوان اعضای علی البدل در بخش بهمن ابرکوه انتخاب شدند.

شهرستان ابرکوه ۲ بخش مرکزی و بهمن و همین تعداد شهر،  چهار دهستان و ۳۴ روستا با ۵۵ هزار نفر جمعیت دارد که مرکز آن در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha