شکوری: ۴سال بدون یک ریال درآمد قهرمان شدیم؛ AFC بدنبال درآمدزایی است

تهران- ایرنا- معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس گفت: ما از خیلی از راه‌های درآمدی محروم هستیم و چهارسال بدون اینکه درآمدی از این راه ها داشته باشیم قهرمان شدیم.

به گزارش ایرنا، ابراهیم شکوری در مورد از دست رفتن شانس میزبانی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: من سعی می‌کنم باتوجه به جایگاهم درباره پرسپولیس صحبت کنم. صحبت‌ها و نامه نگاری‌هایی که با ای اف سی داشتیم باتوجه به تجربه میزبانی از فینال آسیا و سابقه کاری من به عنوان دبیرکل، ما شرایط میزبانی را داشتیم اما این که میزبانی را به ما ندادند، فراتر از باشگاه است و مدیران بالاتر از ما باید ورود کنند.

وی در خصوص بحث حق پخش تلویزیونی و دیگر موارد افزود: این بحث به خاطر زیرساخت‌ها و نیروی انسانی ما نیست. ما شرایط را داشتیم اما دیگر مسائل باعث شد میزبانی را نگیریم. فدراسیون، وزارت و نهادهای ذی‌ربط باید کارگروهی در این باره تشکیل بدهند.

معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس با اشاره به حق پخش تلویزیونی تصریح کرد: برگزاری بازی‌ها یک سری الزامات بین‌المللی دارد که باید به آن ورود کنیم. پرسپولیس به عنوان قهرمان چهار سال فوتبال ایران و با حضور در دو فینال آسیا، به عنوان پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا هیچ درآمدی از حق پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی ندارد. مشخص است که ای‌اف‌سی به دنبال درآمدزایی است و می‌خواهد با اسپانسرها درآمدزایی کند.

معاون اجرایی و سخنگوی پرسپولیس در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه نه تنها باشگاه پرسپولیس بلکه دیگر تیم‌ها هم هیچ درآمدی از این بخش‌ها ندارند. طبیعی است ای‌اف‌سی به این خاطر میزبانی را به ما ندهد. ما باید به سمت درآمدزایی برویم و این که به خاطر ۱۰ پرونده فدراسیون از ما طلب می‌کند پول بازیکن را بدهیم، وقتی حق پخش و تبلیغات و... حتی یک ریال هم درآمد نداریم، از کجا بدهیم؟

شکوری با اشاره به ادعای سازمان لیگ درباره بدهکاری پرسپولیس بیان کرد: برای ما جای سوال دارد. ما نامه به سازمان لیگ زدیم و گفتیم درآمد و هزینه‌های ما طی چهار، پنج سال گذشته را با جزئیات برایمان ارسال کنند. باشگاهی مثل پرسپولیس که چهار سال قهرمان شده، هیچ درآمدی ندارد. تیم ته جدولی چه درآمدی می‌تواند داشته باشد؟ فدراسیون باید سازوکار درآمدزایی را ایجاد کند وگرنه شرایط سخت‌تر می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha