فرماندار خوی: فرهیختگان بستر حضور پرشور مردم در انتخابات را فراهم کنند

ارومیه- ایرنا- فرماندار خوی با اشاره به اهمیت حضور پرشور مردم در انتخابات گفت: نخبگان، اندیشمندان و فرهیختگان این شهرستان باید زمینه مشارکت و حضور آحاد مردم جامعه را برای برگزاری یک انتخابات پرشور در سال آینده فراهم سازند.

به گزارش ایرنا، حسین عباسی روز یکشنبه درآیین رونمایی از "سالنامه خوی ۱۳۹۹" که با حضور جمعی از فرهیختگان و صاحبنظران در دانشگاه پیام نور این شهرستان برگزار شد، افزود: مشارکت فرهیختگان و نخبگان جامعه در انتخابات به عنوان مظهر مردم سالاری، نه تنها نشان دهنده اهمیت این امر بلکه مشوق و الگویی برای سایر اقشار جامعه است.

وی اظهار داشت: بودن شک این قشر از جامعه به همراه دانشگاهیان حضوری حماسی و ماندگار در انتخابات پیش‌رو سال آینده داشته و عشق خود را به نظام و انقلاب اسلامی در این برهه حساس تاریخی به جهانیان نشان می دهند.

فرماندار خوی اضافه کرد: مسوولان نیز برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند تمام تلاش خود را به کار بسته و نخواهند گذاشت تا حق هیچ شهروند و کاندیدایی ضایع شود.

عباسی به جایگاه فرهنگی و تمدنی شهرستان خوی در طول تاریخ و حوزه کتاب و نویسندگی اشاره کرد و گفت: این شهرستان از گذشته های دور همواره مامن و مهد پرورش بزرگان اهل فکر و قلم در سطح ملی و بین المللی بوده است.

 وی با تقدیر از تلاشگران حوزه فرهنگی این شهرستان افزود: هر جامعه ای که با کتاب سروکار دارد در مسیر عقلانیت و رشد و توسعه قرار می گیرد .

عباسی کتاب، یکی از ابزارهای تفکر، رشد و پیشرفت انسانی عنوان کرد و اظهار داشت: این زبان گویای تمدن بشری با بازگو کردن راز و رمز پیشرفت جوامع انسانی در دوره‌های مختلف، نقش بی‌بدیلی ‌را در ارتقا و توسعه فرهنگی هر جامعه می‌تواند ایفا کند.

مدیرعامل خانه دانش و فرهنگ زریاب خویی نیز در این آیین، به مطالب درج شده در سالنامه خوی اشاره کرد و گفت: در این اثر به بررسی تحلیلی حوادث، رویدادها و مسائل مختلف این شهرستان در حوزه های گوناگون پرداخته شده است.

میرحسین حسن زاده افزود: این اثر با مشارکت و همکاری ۴۰ نفر از صاحبنظران و اندیشمندان خویی و خویی های مقیم خارج از کشور تهیه و تدوین شده است .

وی اضافه کرد: بخش ویژه و ارج نامه این سالنامه به بررسی ابعاد شخصیتی و خدمات مرحوم استاد "علی اصغر سعیدی" دبیرکل اسبق کتابخانه های عمومی کشور اختصاص یافته است .

وی افزود: تحلیل ارتباط معنوی شمس و مولانا، انواع مقالات فرهنگی و مصاحبه های اختصاصی با صاحبنظران فرهنگی و ادبی و اجتماعی از دیگر بخش های این سالنامه است .

به گزارش ایرنا، خانه دانش و فرهنگ زریاب یکی از سازمان های مردم نهاد فرهنگی و حوزه کتاب است که تا کنون ۶۴ نشست کتاب برگزار و چهار عنوان کتاب را نیز تهیه، چاپ و منتشر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha