وزارت نیرو برنامه سازگاری با کم آبی در فارس را تصویب کرد

شیراز_ایرنا _ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان فارس اعلام کرد:‌برنامه سازگاری با کم آبی در این استان توسط وزارت نیرو تصویب شد.

حمیدرضا دهقانی، یکشنبه با بیان اینکه کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی کشور اخیرا برنامه هایی را برای  دو استان فارس و مازندران با هدف سازگاری با کم آبی به تصویب رساند که با تحقق این برنامه، یک هزار و ۲۲۴ میلیون متر مکعب در برداشت از منابع آبی فارس صرفه جویی می‌شود.

وی ادامه داد:‌طبق برنامه ارائه شده یک‌هزار و ۱۱۵ میلیون مترمکعب آن از منابع آب زیرزمینی و ۱۲۹ میلیون مترمکعب آن از منابع آب سطحی صرفه جویی خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای فارس اضافه کرد: طی این برنامه شرکت آب منطقه‌ای استان فارس یک‌هزار و ۷۳ میلیون مترمکعب از منابع آب زیرزمینی صرفه‌جویی خواهد کرد که ۸۷۴ میلیون مترمکعب از آن را با همکاری سازمان جهاد کشاورزی انجام خواهد داد.

همچنین شرکت‌های توزیع نیروی برق، آب و فاضلاب استان فارس، آب و فاضلاب شیراز، شهرداری شیراز و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس به ترتیب کاهش برداشت و اصلاح مصرف معادل ۲۷، ۳.۳، ۳، ۲.۵ و ۶.۵ میلیون مترمکعب از منابع آب زیرزمینی این استان انجام خواهند داد.

دهقانی اظهار کرد: صرفه‌جویی‌های پیش‌بینی شده از منابع آب سطحی مندرج در برنامه توسط سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و شرکت‌های آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب استان فارس انجام خواهد شد که به ترتیب این صرفه‌جویی‌ها برابر با ۱۲۰، ۶.۶ و ۳.۱ میلیون مترمکعب است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha