بهره‌برداری از ۵ طرح پتروشیمی در بهار ۱۴۰۰

تهران- ایرنا- مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پنج طرح از سبد طرح‌های جهش دوم صنعت پتروشیمی در بهار ۱۴۰۰ عملیاتی می‌شوند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، «امیر وکیل‌زاده» اظهار داشت: امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، روند عملیات اجرایی و بهره‌برداری برخی از طرح‌ها با موانع و مشکلاتی روبه‌رو شده بود، اما با تلاش‌های انجام شده ساخت هیچ طرحی متوقف نشده است.

وی با بیان اینکه در بهار سال آینده پنج طرح باقی‌مانده از  ۱۷ طرح برنامه‌ریزی شده برای سال ۹۹ به بهره‌برداری کامل می‌رسند، افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها، طرح‌های پتروشیمی سبلان، فاز یک مسجدسلیمان، پارسیان سپهر، فاز یک آرتا انرژی و فاز نخست طرح پتروکیمیای ابن‌سینا در بهار ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه توسعه زنجیره ارزش به عنوان یک راهبرد مورد توجه ویژه‌ای قرار دارد، گفت: به‌دنبال آن هستیم که زنجیره را در ابعاد مختلف توسعه دهیم تا افزون بر جلوگیری از خام‌فروشی، تنوع سبد محصولات پتروشیمی و ارزش‌افزوده بالاتری ایجاد شود.

به گزارش ایرنا، امسال برای تحقق جهش دوم صنعت پتروشیمی‌، پتروشیمی‌های‌ کاوه، هگمتانه، میاندوآب، کیمیای پارس خاورمیانه، لردگان، فاز یک پتروشیمی بوشهر، واحد تولید کاتالیست لرستان، سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه، پالایش گاز بیدبلند خلیج‌فارس، فاز دوم پتروشیمی ایلام و پتروپالایش کنگان به جمع پتروشیمی‌های کشور پیوسته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha