رنگین پوستان آمریکا قربانیان اصلی فشار اقتصادی کرونا

تهران-ایرنا- نظرسنجی جدید نشان داد تلفات و خسارات ناشی از کرونا در آمریکا یکسان نبوده و در کل ۶۲ درصد از آمریکایی های هسپانیک تبار و ۵۴ درصد از سیاه پوستان آمریکا در دوران همه گیری به نوعی درآمد خود را از دست داده اند. در حالی که کاهش درامد ناشی از همه گیری ۴۵ درصد از سفیدپوستان را درگیر کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، میلیون ها نفر از آمریکایی ها در طول یک سال از آغاز همه گیری کرونا آسیب های مخربی را با از دست دادن عزیزان و شغل خود تجربه کرده اند.

بیش از ۵۳۰ هزار نفر در آمریکا جان خود را از دست داده اند اما این تعداد از مرگ و میر در بین همه آمریکایی ها یکسان نبوده است و رنگین پوستان به ویژه از تلفات کرونا و تبعات اقتصادی آن لطمه دیده اند.

نظرسنجی جدید این خبرگزاری و مرکز تحقیقات عمومی نورک نشان می دهد که سیاه پوستان و هسپانیک تبارها بیشتر از سفیدپوستان منابع درامدی و شغل خود را دردوران همه گیری از دست داده اند.

این در حالیست که آمریکایی های رنگین پوست بیش از سفیدپوستان از دسترسی به واکسن کرونا محروم بوده اند. بر اساس آخرین آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها، همه گیری کرونا به طرز نامتناسب با جمعیت هسپانیک تبارها و آمریکایی ها آنها را قربانی کرده است.

این نتایج همچنین نشان داد از هر ۱۰ هسپانیک تبار حدود ۶ نفر و تقریبا نیمی از آمریکایی های سیاه پوست درگیر تبعات کاهش درامدی ناشی از همه گیری هستند. در مقابل حدود ۴ نفر از ۱۰ نفر آمریکایی سفید پوست چنین عقیده ای دارند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که هسپانیک تبارها به ویژه فکر می کنند که به زمان بیشتری برای خروج از این حفره مالی نیاز خواهند داشت و حدود نیمی از آنها می گویند همچنان تاثیرات کاهش درامدی را حس می کنند و دستکم یک سوم از آمریکایی های سیاه پوست همین نظر را دارند که این تعداد درمقابل یک چهارم از آمریکایی های سفیدپوست قرار می گیرد.

نتایج نظرسنجی از یک هزار و ۴۳۴ نفر از بزرگسالان آمریکایی که در بازه زمانی (۲۵ فوریه تا اول مارس) (۴ تا ۱۱  اسفند ) که با ضریب خطای ۳.۴ درصد انجام شده است همچنین نشان داد که ۴۱ درصد از هسپانیک تبارها می گویند درامد کنونی آنها کمتر از دوران آغاز همه گیری است. ۲۹ درصد از آمریکایی های سیاه پوست و ۲۵ درصد از آمریکایی های سفیدپوست این نظر را داشتند.  
در عین حال از هر ۱۰ سیاه پوست و هسپانیک تبار حدود ۴ نفر گفته اند که نتواسنته اند ماه گذشته صورتحساب خود را پرداخت کنند در بین سفیدپوستان این نسبت ۲ از ۱۰ نفر بوده است.

برای آمریکایی های رنگین پوست درد و رنج ناشی از همه گیری با توجه به از دست دادن عزیزان خود بیشتر بوده است.حدود ۳۰ درصد از هسپانیک تبارها و سیاه پوستان آمریکایی گفته اند که یک دوست یا خویشاوند نزدیک خود را از مارس گذشته تاکنون به دلیل کرونا از دست داده اند. فقط ۱۵ درصد از آمریکایی های سفیدپوست این تجربه تلخ را داشته اند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha