رتبه ۱۶ علمی دنیا به ایران اختصاص داده شده است

تهران - ایرنا - رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: با توجه به تلاش و زحمات دلسوزانه جوانان و مسئولان ‌کشور رتبه ۱۶ علمی دنیا از بین ۲۰۰ کشور جهان به ایران اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی روز یکشنبه در آیین رونمایی از نشان جدید بنیاد فرهنگی البرز افزود: بنیاد فرهنگی البرز یک مجموعه علمی و فرهنگی و از شعب وقف است که با نیت‌ افراد خیراندیش شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه برای توسعه و گسترش علم و دانش در کشور با بیش از ۳۰۰ مجموعه دانش بنیان قرارداد و تفاهم‌نامه داریم، تصریح کرد: باید دست در دست هم نهاده و به دنبال افزایش شتاب علمی کشور در سطح دنیا باشیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه سعی و تاکید ما انجام درست و کمال نیت واقفین است، گفت: باید با تعامل هرچه بیشتر با  مجموعه‌ای دانش بنیان، به فکر توسعه همه جانبه علمی کشور در همه عرصه ها باشیم.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی البرز نیز در این آیین با بیان گوشه ای از تاریخچه بنیاد فرهنگی البرز و اهداف شکل‌گیری آن گفت: همایش نخبگان علمی کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی خردادماه سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

حیدر ارشدی با بیان اینکه تاکنون چندین همایش علمی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شده، گفت: بنیاد فرهنگی البرز از ۵۸ سال پیش تاکنون بدون دریافت هیچ گونه کمک مالی از خیرین و نهادهای دولتی  با هدف توسعه و ترغیب علم و دانش فعالیت خود را آغاز کرده و این روند همچنان ادامه دارد.

 در پایان این مراسم که با حضور برخی مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی،  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان اوقاف و امور خیریه و دیگر مسئولان برگزار شد از نشان جدید بنیاد فرهنگی البرز رونمایی شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =