رزمایش خودرویی یگان‌های حفاظت اراضی کشاورزی در قزوین برگزار شد

قزوین- ایرنا- مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از اجرای بزرگترین رزمایش مشترک نیروهای ‏یگان حفاظت دستگاه‌های مرتبط در استان خبر داد.‏

به گزارش ایرنا، پرویز عبدی روز یکشنبه از آمادگی کامل گشت‌های حفاظت از اراضی کشاورزی استان در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: به همین منظور و با هدف آمادگی بیشتر، بزرگ‌ترین رزمایش عملیاتی مشترک نیروهای یگان حفاظت دستگاه‌های مرتبط استان شامل اداره کل راه و شهرسازی، منابع طبیعی، میراث فرهنگی، محیط زیست و امور اراضی با نام حافظان زمین برگزار شد.

 وی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این مانور آمادگی به منظور جلوگیری از تصرف اراضی ملی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ است، ابراز امیدواری کرد: با همکاری و هم‌افزایی می‌توان در حفاظت از عرصه‌های طبیعی شامل منابع طبیعی، کشاورزی و محیط زیست گام‌های موثرتری برداشت.

 عبدی تاکید کرد: مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان با همکاری و مشارکت مردم، طرح حفاظت از اراضی زراعی و باغی را در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ به شکل گسترده‌ای اجرا می کند و با معارضان و متخلفان طبق قانون، برخورد قاطع خواهد کرد.

 مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: با اینکه گشت‎های حفاظتی در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ در آماده‎باش کامل هستند و اراضی زراعی و باغی استان را رصد می‌کنند، اما نقش مشارکت مردمی در حفظ اراضی کشاورزی بسیار حائز اهمیت است.

وی از مردم استان درخواست کرد: در صورت مشاهده هر گونه تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی با سامانه ۱۳۱ تماس بگیرند تا با مشارکت آنها از زمین‌های زراعی و باغی استان محافظت لازم به عمل آید.

استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی قابل کشت است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha