تاکید ۱۶۰ نماینده مجلس به حفظ محیط زیست طبق بیانات رهبر معظم انقلاب

تهران- ایرنا - ۱۶۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه به اولویت‌های برنامه‌ریزی کشور بر اساس سیاست‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه محیط زیست و اهمیت دادن به کشاورزی و درختکاری تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «علی کریمی فیروزجائی» عضو هیات رئیسه مجلس در نشست علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، بیاینه ۱۶۰ نفر از نمایندگان درباره ضرورت توجه به محیط زیست را قرائت کرد که در این بیانیه آمده است: امام صادق(ع) می فرمایند کشاورزی و درختکاری کنید و به خدا قسم هیچ کاری برای مردم حلال تر و پاکیزه تر از آن نیست.

در این بیانیه بیان شده است: در روزهای اخیر بار دیگر رهبر فرزانه انقلاب به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی ضمن کاشت ۲ اصل نهال مثمر در سخنانی گران بها بر جایگاه و اهمیت مسائل زیست محیطی تاکید کردند و افزودند فعالیت های زیست محیطی، فعالیت های دینی و انقلابی است و نباید به آن ها نگاه تجملاتی و تزئینی شود.

نمایندگان در این بیانیه تاکید کردند: ایشان همچنین ضمن بیان فرمایشاتی درباره اهمیت و جایگاه محیط زیست در قانون اساسی، تنوع زیستی و اقلیمی کشور را بستری مناسب برای فعال شدن آحاد جوانان در زمینه محیط زیست خواندند و با ابراز تاسف از تخریب جنگل ها و منابع طبیعی و سفره های زیرزمینی به دست افراد سودجو تاکید کردند تخریب محیط زیست بلای بزرگی است که آینده بشر را هدر می دهد بنابراین مسوولان و همه مردم باید در مقابل آن بایستند.

در ادامه این بیانیه آمده است: بی شک این بیانات رهبر معظم انقلاب که در ادامه ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست در سال ۱۳۹۴ است در بین تمامی رهبران جهان بی نظیر است، همان طور که ایشان با اشاره به اصل مترقی پنجاهم قانون اساسی مسوولان را نسبت به جدی گرفتن این موضوع مورد خطاب قرار دادند ما نمایندگان مردم در مجلس وظیفه خود می دانیم که با استفاده از اهرم های قانونی و اجرایی از جمله وضع قوانین جدید، تنقیح قوانین قبلی و نظارت بر سازمان های عامل هرچه بیشتر در عمل به منویات ایشان کوشا باشیم.

۱۶۰ نماینده مجلس در این بیانیه خاطرنشان کردند: ما نمایندگان مجلس فرمایشات رهبری را ماموریت اصلی فراکسیون محیط زیست مجلس در ادامه دوره جاری تعریف نموده و تاکید داریم این سیاست صحیح و اصولی جزو اولویت های برنامه ریزی کشور و برنامه هفتم توسعه قرار گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha