۱۸۰ میلیارد ریال برای تکمیل پروژه‌های ورزشی خراسان شمالی تخصیص یافت

بجنورد- ایرنا- معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: بتازگی ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل ۳۰ پروژه ورزشی در استان تخصیص یافته است.

محمد بروحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پروژه های ورزشی شامل سالن های سرپوشیده ورزشی و چمن مصنوعی در شهرستان ها است که برخی تنها نیازمند تکمیل انشعابات است.

وی با اشاره به بهره برداری از ۱۰ پروژه ورزشی استان در دهه فجر امسال یادآور شد: برای این تعداد پروژه که شامل پنج سالن چند منظوره ورزشی، سه چمن مصنوعی و ساخت ۲ خانه جوان در شهرستان های مانه و سملقان و گرمه است، ۹۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال هزینه شد.

بروحی با اشاره به تجهیز ۱۰ خانه ورزشی در سال نو، تصریح کرد: در این راستا سه خانه ورزش در روستاهای «پیربز»، «نوده» و «سلولی» شهرستان بجنورد، ۲ خانه ورزش در روستاهای «قلجق» و «مشهد طراقی» شیروان و پنج خانه ورزش روستایی نیز در شهرستان های اسفراین، مانه و سملقان و جاجرم با یک میلیارد ریال اعتبار تجهیز می شود.

براساس آخرین آمارها میانگین سرانه ورزشی در کشور به ازای هر نفر ۱۰۲ سانتی‌متر است که این رقم تا سال ۹۱ در خراسان شمالی تنها ۳۵ سانتی متر بود و در سال ۹۶ به ۴۹ سانتی متر رسید و هم اکنون نیز با افزایش ۴ هزار متری فضای ورزشی و بهره برداری از ۱۹۷ فضای ورزشی جدید، سرانه ورزشی این استان به ۵۶ سانتی متر رسیده است که رشدی حدود ۲ برابر داشته است.

خراسان شمالی با ۲۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارای ۴۵ هیات ورزشی فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha