بهم رسانی فناورانه امسال ۲ برابر شد

تهران-ایرنا- رییس پارک فناوری پردیس از ۲ برابر شدن بهم رسانی فناورانه به دلیل اجرای طرح جهش تجارت فناوری خبر داد و گفت: کشور امسال درگیر مقابله با ویروس کرونا بود اما هم رسانی فناورانه از ۱۵۰ میلیارد تومان پیش بینی شده فراتر رفت و به بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان رسید.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، مهدی صفاری نیا روز یکشنبه در مراسم رونمایی از دستاوردها و محصولات فناورانه حوزه نفت و امضای قراردادهای تبادل فناوری پارک فناوری پردیس که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری برگزار شد، افزود: این پارک سال ۹۹ با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه طرح جهش تجارت فناوری را برای بهم رسانی فناورانه شرکت های دانش بنیان با صنایع کشور به کمک کارگزاران فناوری آغاز کرده است.
وی با بیان این که امسال هم رسانی در طرح جهش تجارت فناوری ۲ برابر شد، یادآور شد: این برنامه در پارک فناوری پردیس یک برنامه تهاجمی و رو به جلو بوده و برنامه تدافعی نبوده است
رییس پارک فناوری پردیس یادآور شد: این مبلغ قرارداد بر اساس فعالیت ۵۰ کارگزار فعال در این طرح صورت گرفته است و در حال حاضر اصل قراردادها راستی آزمایی شده است.
صفاری نیا همچنین گفت: تا چند سال پیش در کشور بروکر فناوری که تبادل عرضه و تقاضا انجام دهد، نداشتیم اما شبکه فن بازار باعث شد که بروکرها در کشور وجاهت قانونی پیدا کنند و ما به آنها به عنوان زنجیره توسعه فناوری کشور نگاه کنیم.
وی با یادآوری این که پارک فناوری پردیس به هدف گذاری مشخص شده در زمینه فعالیت بروکرها رسیده است، ادامه داد: با توجه به این که طرح های پژوهشی از سوی دانشگاه ها به اساتید داده می شود، پارک فناوری پردیس طرح ها را بر اساس نیاز فناورانه به صنایع معرفی می کند  و در جهت رفع نیازهای فناورانه صنایع از شرکت های دانش بنیان کمک می گیرد.
رییس پارک فناوری پردیس خاطرنشان کرد: سه محصول حاصل ار انعقاد قرارداد با صنایع بزرگ امروز در جهت رفع نیاز آنها رونمایی شد، پارک فناوری پردیس باید ظرفیت خود را در جهت رفع نیاز صنایع مختلف افزایش دهد.

به گزارش ایرنا، پنج محصول فناورانه حوزه نفت امروز با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در پارک فناوری پردیس رونمایی شد.

همچنین در ادامه این مراسم ۱۳۶ قرارداد بهم رسانی فناورانه با رقم ۳۰۴ میلیارد تومان با عنوان طرح جهش تجارت فناوری پارک فناوری پردیس  امضا شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha