دستاوردهای پژوهشی در کنفرانس ملی علوم دانشگاه پیام نور فارس تبیین شد

شیراز- ایرنا- دومین کنفرانس ملی علوم انسانی و توسعه با ارائه جدیدترین دستاوردهای پژوهشی محققان ایرانی به میزبانی دانشگاه پیام نور استان فارس در شیراز برگزار شد.

روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس در خبری که یکشنبه در اختیار رسانه‌ها قرار داد، عنوان کرد: در این کنفرانس که به‌صورت برخط برگزار شد، ۱۰ مقاله منتخب به‌صورت شفاهی ارائه و سه مقاله برتر از سوی هئیت داوران انتخاب و معرفی شد.

 رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس در این همایش گفت: برگزاری موفق اولین کنفرانس علوم انسانی و توسعه در سال ۱۳۹۸ این دانشگاه را مصمم کرد برای دومین بار میزبان پژوهشگران در این عرصه با هدف تحول‌آفرینی علمی و پژوهشی باشد.

محمدحسن صیف افزود:توجه به پژوهش و تحقیقات علمی باعنوان بستر بروز و ظهور خلاقیت‌ها به‌منظور شناسایی نقاط قوت و ضعف و ارائه راهکارهای علمی برای حل مسائل و مشکلات جامعه، همواره در دستور کار دانشگاه پیام نوراستان فارس قرار داشته است.

او برگزاری چندین همایش علمی وکنفرانس‌ ملی را نشان از توجه به این امر دانست و گفت:سومین کنفرانس ملی علوم انسانی و توسعه در دانشگاه پیام نور استان فارس در سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

دبیر علمی کنفرانس نیز در این مراسم، توسعه علوم انسانی و گسترش دانایی را نیازمند توجه بیشتر به پژوهش و گفتمان‌شناسی دانست و اظهار داشت: در چرخه پژوهش علوم انسانی تنها تولید علم و نشر یافته‌های علمی کافی نیست بلکه استفاده عملی از نتایج حاصل شده، بسیار مهم است.

احمد رستگار عنوان کرد: برگزاری همایش‌های اینچنینی می‌تواند زمینه بحث و تبادل نظر بین متولیان و محققان را فراهم کرده و به کابردی سازی تحقیقات کمک کند.

همچنین سعید طالبی دبیر اجرایی دومین کنفرانس علوم انسانی و توسعه نیز گفت: پس از اعلام فراخوان ارسال مقاله ، ۸۵۰ عنوان مقاله از محققان، اساتید و دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که از این تعداد ، ۷۱۶ مقاله پذیرفته شد.

وی محورهای کنفرانس را شامل الهیات، معارف اسلامی، علوم قرآن و حدیث، حقوق، علوم سیاسی، جغرافیا و برنامه‌ریزی، زبان‌شناسی، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات عربی، زبان و ادبیات انگلیسی، مطالعات فرهنگی، علوم اقتصادی، اموربانکی، امور گمرکی، حسابداری و مدیریت، روانشناسی، علوم تربیتی، مشاوره و راهنمایی، آموزش و پرورش، تاریخ و تمدن اسلامی، علوم اجتماعی، جامعه شناسی و فلسفه، جهانگردی و باستان شناسی، توسعه اقتصادی، توسعه پایدار، توسعه گردشگری، توسعه ملی عنوان کرد.

نخستین کنفرانس ملی علوم انسانی و توسعه تیرماه سال ۱۳۹۸ در شیراز برگزار شده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha