۲۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۶
کد خبرنگار: 2217
کد خبر: 84263330
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نظارت بر بازار عید در تالش تشدید می‌شود

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش از دستگاه‌های عضو ستاد تنظیم بازار خواست، برای رفاه حال مردم و تامین و توزیع به موقع و عادلانه کالاها و خدمات، نظارت بر اصناف مختلف را در آستانه عید نوروز تشدید کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد حسین شاهکویی روز یکشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار در فرمانداری تالش گفت: اقلام ضروری ایام نوروز تامین شده و با قیمت مصوب در اختیار شهروندان قرار می گیرد و میوه شب عید بصورت غیر متمرکز و در نقاط مختلف توزیع خواهد شد تا از تجمع در یک نقطه و انتشار ویروس کرونا جلوگیری شود.
وی ساماندهی دستفروشان معابر و خیابان ها را از دستگاه های متولی خواستار شد و گفت: با توجه به ممنوعیت برگزاری هرگونه نمایشگاه بهاره، نظارت بر وضعیت این قبیل اصناف برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و قطع زنجیره آن لازم است.
فرماندار تالش با اشاره به اجرای نظارت نوروزی بر بازار و اصناف تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ ادامه داد: باید تامین مستمر اقلام ضروری و مورد نیاز نظیر روغن، گوشت و مرغ در دستور کار باشد تا مردم نگران تهیه کالاها نباشند.

وی با اشاره به کشنده تر و جهنده تر شدن ویروس کرونا گفت: با کمک کادر درمان، سپاه و بسیج، اصناف و مردم، وضعیت کرونایی شهرستان آبی است و شهروندان برای تثبیت وضعیت، از تجمع در مکان عمومی و عروسی و عزا جلوگیری و فاصله اجتماعی و زدن ماسک را رعایت کنند.
مریم آقابابایی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت تالش نیز گفت: در اسفند ماه ۶۸۳ بار از واحدهای صنفی بازدید و بازرسی و ۲۲ پرونده تخلف صنفی با ۴۳۲ میلیون ریال رقم تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

بهزاد رحیمی نژاد رئیس اداره تعزیرات حکومتی تالش نیز گفت: امسال هزار و ۶۰۰ فقره پرونده تخلف به این ارجاع داده شده و هزار و ۲۵۹ مورد آن شامل تخلفات صنفی بوده و به پرداخت سه میلیارد و ۸۱۰ میلیون و۲۵۷ هزار و ۹۲۰ریال جریمه محکوم شده است.

شیوع ویروس کرونا که در جهان خسارات جانی و مالی برجا گذاشته، در فضاهای عمومی و اجتماعات تشدید می شود و مسئولان برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در بازار شب عید و شیوع بیماری تاکید می کنند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha