دریافت خسارت اضافه‌بار تا معرفی اعضای هیات مدیره تاکسی‌رانی

تهران- ایرنا- شورای اسلامی شهر تهران طی سه دستور جلسه خود، دریافت خسارت اضافه‌بار، افزایش سرمایه شرکت اتوبوسرانی و معرفی اعضای هیات مدیره تاکسی‌رانی پایتخت را تصویب کرد.

به گزارش ایرنا، محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در جلسه دویست و هشتادم شورای شهر بر ضرورت تعیین تکلیف هر چه سریعتر لایحه تعیین و اخذ خسارت حمل بار اضافه وسایل نقلیه باری تاکید کرد.

وی اعلام کرد: طی جدولی بر حسب وزن خودرو و ظرفیت آن، اضافه بار و میزانی که به عنوان خسارت به معابر عمومی و پل ها برای هر سفر تعیین می شود مشخص شده است.

علیخانی اضافه کرد: این ارقام و جداول بررسی کارشناسی شده و در کمیسون حمل و نقل کار کارشناسی بر روی آن انجام گرفته و در نهایت میزان خسارت ها تعیین شده است.

این لایحه با ۱۸ رای موافق به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

افزایش سرمایه شرکت اتوبوسرانی

در ابتدای این بخش از جلسه محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران برای بررسی این لایحه و تشکیل جلسه مجمع عمومی شرکت اتوبوسرانی خواستار رای گیری برای تعیین هیات مدیره این مجمع شد که در نهایت با رای موافق تمامی اعضای جلسه وی به عنوان رئیس مجمع انتخاب شد.

محمود ترفع نماینده شرکت اتوبوسرانی در ادامه این جلسه گفت: به خاطرزیان انباشته ای که در مجمع سال ۹۸ برای این شرکت ثبت شد، یکی از تکالیفی که به عهده ما گذاشته شد، این بود که ظرف مدت یک سال این زیان انباشته را تعیین تکلیف کنیم.

وی افزود: میزان سرمایه ای که بازرس قانونی اعلام کرد، هشت هزار و ۳۰ میلیارد ریال است و بنا شد که از ۲ محل کمک های عمرانی شهرداری تهران و دیگری تجدید ارزیابی این زیان انباشته جبران شود.

ترفع یادآورشد: میزان کمک از بخش اعتبارات عمرانی شهرداری ۸۳۸ میلیارد ریال و تجدید ارزیابی ۲۵ هزار و ۲۶۹ میلیارد ریال است.

نماینده شرکت اتوبوسرانی گفت: این فقط از محل ارزیابی دارایی شرکت انجام شد و خیلی بیشتر از این ارقام می توانست شود و با این رقمی که ارزیابی شد، نه فقط زیان انباشته را تامین می کند که برای چند سال آینده هم مازاد ۱۳ هزار و ۴۴۶ میلیارد ریالی باقی می ماند تا برای چند سال آینده شرکت واحد زیان ده نباشد.

این دستور جلسه نیز با  ۱۸ رای موافق به تصویب رسید.

معرفی اعضای هیات مدیره شرکت تاکسی رانی

محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران به معرفی اعضای پیشنهادی برای عضویت در هیات عامل شرکت مدیریت و نظارت بر شرکت تاکسی رانی پرداخت.

وی اظهارداشت: طی این لایحه محمد روشنی مدیرعامل کنونی سازمان تاکسی رانی، پوریا محمدیان یزدی مدیرکل حمل و نقل وزارت کشور، حسین وزیری که اکنون از مدیران خود شهرداری هستند و معاون پشتیبانی شهرداری به عنوان اعضای اصلی و امیر کیانی نژاد به عنوان عضو علی البدل این شرکت معرفی می شوند.

در ادامه این نشست زهرا صدر اعظم نوری نسبت به نبود هیچ عضو بانویی در ترکیب این هیات مدیره اعتراض کرد که محسن هاشمی رئیس جلسه به وی پاسخ داد: نیازی به حضور بانوان نیست، تعداد زنان راننده تاکسی بسیار کم است، آن موقع که داشتیم شهردار انتخاب می کردیم، باید به انتخاب یک خانم در این مسند تاکید می کردید.

این لایحه نیز با رای گیری اعضای حاضر در جلسه به تصویب رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha