همه محورهای شریانی باز است

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه‌های سازمان حمل و نقل جاده‌ای گفت: برف روبی، ریزش برداری، یخ‌زدایی و نمک پاشی در محورهای شریانی و غیر شریانی در سه روز گذشته انجام شد و اکنون همه محورهای شریانی کشور باز است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «فرهاد مهریاری» مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های این سازمان با اشاره به آخرین وضعیت جاده ها در پی ساعت پایانی حضور سامانه بارشی در کشور افزود: از ابتدای امروز ۲۰ محور شریانی و ۹ محور غیر شریانی مسدود بودند که با تلاش راهداران همه این محورها بازگشایی شد و تردد در آنها جریان دارد.

وی افزود: بررسی ها نشان می دهد در دو روز گذشته بالغ بر ۲۱۰ مقطع ریزش برداری و انسداد ناشی از سقوط بهمن رفع شد.

مهریاری با بیان اینکه موج بارشی اکنون در شمال شرق کشور قرار دارد، افزود: همه راهدارخانه های مستقر در جاده های خراسان رضوی، خراسان شمالی و گلستان در آماده باش کامل قرار دارند و هیچ یک از جاده های این سه استان مسدود نیست.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه ها افزود: روزهای گذشته تا امروز که سامانه بارشی در نواحی شمال و شمال غرب کشور قرار داشت، شاهد بارش های سنگین که منجر به کاهش شدید دمای هوا،‌ یخ‌زدگی سطح معابر،‌ وقوع کولاک و درنتیجه نبود دیدکافی در جاده‌ها شد.

وی ویژگی اصلی این سامانه بارشی را سرعت زیاد باد، برودت شدید دما و شدت زیاد بارش عنوان کرد و گفت: این عوامل باعث کندی عملیات راهداری نیز شد به همین خاطر با هماهنگی پلیس راه در چارچوب حفظ ایمنی کاربران و جلوگیری از تکرار تصادفات، تصمیم به انسداد جاده های درگیر بارش سنگین برف و کولاک گرفته شد.

 مهریاری خاطرنشان کرد: برودت هوا همچنان ادامه دارد و باوجود نمک پاشی در جاده ها، احتمال یخ‌زدگی و لغزندگی نیز دور از ذهن نیست، توصیه می‌شود مردم ضمن پرهیز از سفرهای غیر ضروری، خودروهای خود را مجهز به زنجیر چرخ نمایند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha