۶ دانش آموز زنجانی در دومین دوره ملی لاله‌های روشن افتخار آفریدند

زنجان - ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش زنجان گفت: ۶ دانش آموز زنجانی در دومین دوره ملی لاله های روشن " یادواره ۴۰ هزار شهید دانش آموز و فرهنگی - ۴۰ هزار مدرسه و ۴۰ هزار یادواره" افتخار آفریدند.

جعفر گنج خانلو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دانش آموزان زنجانی در بخش ساخت کلیپ، برگزیده دومین دوره طرح ملی لاله های روشن شدند.

وی، هدف از برگزاری این یادواره را شناخت و ارج نهادن به فرهنگ غنی ایثار و شهادت و نیز توجه به مقام شهدای دانش آموز و فرهنگی ذکر کرد.

این مسوول با بیان اینکه ۴۰ هزار شهید راه عزت و افتخار از میان دانش آموزان فداکار و معلمان شجاع ایران اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس برای حرمت نهادن به خاک و تمامیت این کشور تقدیم انقلاب شده است ادامه داد: این امر وظیفه همگان را در گرامیداشت جایگاه والای این شهیدان سنگین تر می کند.

وی خاطرنشان کرد: اختتامیه این طرح ملی به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت و به میزبانی استان مازندران برگزار شد.

به گفته معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش زنجان پیش از این نیز دانش آموزان زنجانی با کسب ۹ رتبه در نخستین جشنواره کشوری فرهنگی هنری علوی افتخار آفریدند که این مهم در رقابت‌های قبلی نیز نمود داشته است.

وی یادآوری کرد: بر این اساس دانش آموزان زنجانی در این رویداد از مقاطع مختلف تحصیلی توانستند در رشته های خط تحریری، کتابخوانی، خوشنویسی، فیلم کوتاه و نامه ای به پدرم مقام های اول، سوم و برگزیده را کسب کنند.

این مسوول گفت: استان زنجان در جشنواره فرهنگی هنری علوی که به میزبانی استان اصفهان و همکاری معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت و بنیاد بین المللی غدیر برگزار شد مشارکت فعال و مطلوبی از خود نشان داد و حاصل این مشارکت، به کسب ۹ رتبه کشوری توسط دانش آموزان زنجانی منتهی شد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان خاطرنشان کرد: شرایط کرونایی حاکم بر کشورمان ایجاب می‌کند که آموزش های مختلف و متنوع دستگاه‌های اجرایی متولی امر به ویژه نظام تعلیم و تربیت در بستر مجازی انجام گیرد که بررسی نواقص و رفع اشکالات آن می تواند شکل مطلوب‌تری به این آموزش ها بدهد.

گفتنی است هم‌اکنون حدود ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در ۲ هزارو ۵۵۰ مدرسه سطح استان زنجان مشغول به تحصیل هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha