پذیرش طلبه برای حوزه علمیه سفیران هدایت تالش آغاز شد

آستارا - ایرنا - مدیر حوزه علمیه سفیران هدایت علی‌بن‌ابی‌طالب (ع) تالش از آغاز پذیرش طلبه برای تحصیل در سطح ۲ و سه علوم حوزوی این مرکز علمی از طریق آزمون ورودی و مصاحبه خبر داد.

حجت الاسلام قنبر برجی زاده روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پذیرش داوطلبان از ۲۰ اسفند ماه آغاز شده است و آزمون ورودی راس ساعت ۹ صبح ۱۸ تیر ماه ۱۴۰۰ در حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) رشت برگزار می شود.

وی افزود: داوطلبان مرد دارای مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر می توانند برای نام نویسی به سایت www.paziresh.ismc.ir یا به حوزه علمیه سفیران هدایت تالش مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۱۳۴۴۲۵۳۷۸۰ و ۰۹۳۹۲۳۴۷۰۰۷ تماس حاصل کنند.

وی ادامه داد: حافظان حداقل یک ششم قرآن،  نهج البلاغه، خانواده های شهدا، فرزندان جانبازان و آزادگان و داوطلبان مناطق محروم از اولویت برخوردار هستند و حافظان کل قرآن آزمون کتبی ندارند و قبولی آنها بر اساس معدل کل آخرین مدرک تحصیلی و مصاحبه خواهد بود.

مدیر حوزه علمیه سفیران هدایت علی بن ابی طالب (ع) تالش ادامه گفت: اعطای مدرک سطح ۲ حوزوی (کارشناسی تبلیغ و معارف اسلامی)، امکان ادامه تحصیل در سطح سه و برخورداری از استادان مجرب، امکانات خوابگاهی، شهریه،  بیمه و فراهم شدن زمینه اشتغال در مراکز فرهنگی از مزایای تحصیل در این مرکز علمی و دینی است.

برجی زاده با اشاره به نبود حوزه علمیه خواهران در شهرستان تالش گفت: در صورت تامین فضای آموزشی لازم نسبت به راه اندازی آن اقدام می کنیم.  

به گفته وی، حوزه علمیه سفیران هدایت تالش از سال ۹۰ تاسیس شده و هم اکنون بیش از ۸۰ طلبه در این مرکز علمیه مشغول تحصیل علوم حوزوی هستند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha