سقوط ۲ پله‌ای عابدینی در رنکینگ جهانی شمشیربازی

تهران- ایرنا- فدراسیون بین‌المللی شمشیربازی جدیدترین رنکینگ سابریست‌ها را اعلام کرد که کاپیتان تیم ملی ایران در این جدول سقوط ۲ پله‌ای را تجربه کرد.

به گزارش ایرنا، جام جهانی شمشیربازی روز گذشته با معرفی نفرات برتر در مجارستان به پایان رسید و بعد از آن نیز جدیدترین رنکینگ سابریست‌های برتر جهان اعلام شد. براساس جدول اعلام شده از سوی فدراسیون بین‌المللی شمشیربازی «مجتبی عابدینی» با قرار گرفتن در رده چهاردهم این جدول همچنان برترین سابریست ایرانی است. او پس از حذف در دور یک شانزدهم نهایی رقابت‌های مجارستان ۲ پله سقوط کرد.

در این جدول «محمد رهبری» که روز گذشته توانسته بود نفر سوم جهان را شکست دهد با سه پله صعود در جایگاه ۳۹ جهان قرار گرفت و «علی پاکدامن» نیز بدون تغییر رنکینگ در جایگاه ۲۴ جدول فدراسیون جهانی شمشیربازی قرار دارد. محمد فتوحی نیز به جایگاه ۳۹ جهان رفت.  

مسابقات شمشیربازی اسلحه سابر در بخش انفرادی روز گذشته به پایان رسید و تنها «محمد رهبری» توانست به جمع ۱۶ نفر برتر صعود کند. در این رقابت‌ها «مجتبی عابدینی»، «علی پاکدامن» و «نیما زاهدی» در مرحله یک شانزدهم نهایی جدول اصلی حذف شده بودند.   

تیم شمشیربازی اسلحه سابر ایران پیش از این و با کسب عنوان بهترین تیم آسیایی سهمیه المپیک توکیو را در بخش تیمی کسب کرد. این در حالی است که تیم چین یکی از مدعیان مدال طلای المپیک نتوانست عنوان برترین تیم را کسب و از کسب سهمیه المپیک بازماند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha