طرح شهید سلیمانی مطمئن‌ترین روش در مهار اپیدمی کرونا است

اهواز - ایرنا - رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: طرح شهید قاسم سلیمانی ارزان‌ترین، سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش در مهار اپیدمی کرونا است که احتیاج به هزینه زیادی ندارد. 

به گزارش ایرنا شاهین محمدصادقی شنبه شب در نشست ستاد مدیریت کرونا در استان خوزستان در اهواز اظهار داشت: با تفاهمی که بین وزارت بهداشت و سازمان بسیج مستضعفان صورت گرفت مرحله دوم طرح شهید قاسم سلیمانی با محوریت تشدید بیماریابی و جداسازی از امروز به صورت رسمی در کشور شروع شد اگرچه به صورت عملیاتی از چند روز قبل آغاز شده بود.

وی افزود: امیدواریم نتایج بسیار ارزشمندی را که در مرحله اول این طرح بدست آوردیم و منجر به کاهش روزانه مرگ و میر به ۵۷ مورد در کشور و تعداد روزانه مبتلایان به کمتر از نصف شد، بار دیگر در کشور و به خصوص استان خوزستان شاهد باشیم.

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: ناهماهنگی و دستورالعمل‌های نامناسبی که در خوزستان صادر شد منجر به گسترش بیماری در این استان شد که امیدواریم با کمک نیروهای بسیج بار دیگر این بیماری مهار شود. نزدیک به ۱۴ هزار نیروی بسیجی در قالب چهار هزار و ۷۰۰ تیم در یک هزار و ۷۰۰ نقطه خوزستان به صورت پایگاه محور در راستای اجرای این طرح کار خود را آغاز کردند.

وی افزود: وظیفه طرح شهید قاسم سلیمانی در مرحله اول بیماریابی است به این صورت که ابتدا بیماران را شناسایی کرده و سپس افراد در تماس با آنها را ردیابی و از آن ها تست گیری می شود تا بتوان بیماری را به نوعی مهار کرد.

محمدصادقی گفت: بیمارانی که شناسایی می شوند از دیگر افراد سالم جامعه جداسازی می شوند و در مرحله بعد بسیج و سپاه با استفاده از کمک‌های مردمی معیشت آنها را تامین می کنند همچنین بعضی از اقدامات درمانی و یا لوازم مورد نیاز این افراد فراهم می شود.

وی عنوان کرد: مطمئن هستم به فضل الهی با اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی با وجود همه شرایط نامطلوبی که از نظر بیماری در خوزستان وجود دارد در روزهای اول سال آینده شاهد فروکش کردن این بیماری باشیم.

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: امیدواریم بسیج، سپاه و همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی یک عیدی خوب با حداقل موارد بیماری را به مردم خوزستان هدیه بدهند.

در حال حاضر هفت شهرستان خوزستان قرمز و ۹ شهرستان نارنجی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha