شهردار: تا آخرین لحظه برای توسعه همه‌جانبه کرمان تلاش می‌کنیم

کرمان - ایرنا - شهردار کرمان با اشاره به طرح‌های ضروری شهری گفت: شهرداری تا آخرین لحظه‌ای که فرصت دارد، برای توسعه همه‌جانبه شهر و رضایتمندی شهروندان تلاش می‌کند.

به گزارش ایرنا، سیدمهران عالم‌زاده شامگاه شنبه در نشست شورای هماهنگی امور سازمان‌ها و مؤسسات وابسته شهرداری کرمان، افزود: ارائه خدمات مؤثر در شهر، به نوعی مطالبه‌گری در مردم ایجاد می‌کند و موجب می‌شود در دوره‌های بعدی مدیریت شهری، پروژه‌ها با سرعت بیشتری اجرا شود.

وی با قدردانی از مسئول امور هماهنگی سازمان‌ها و مؤسسات وابسته شهرداری، بر ارزیابی عملکرد مدیران شهرداری کرمان براساس شاخص‌های کمی و کیفی تأکید کرد و گفت: لازم است عملکرد مدیران سازمان‌ها و واحدهای مختلف، با سایر شهرها و مدیران دیگر ارزیابی شود.

عالم‌زاده موفقیت مدیران را مستلزم تلاش تمام نیروها و هماهنگی درون‌سازمانی دانست و با تأکید بر اینکه  باید متناسب با شأن و جایگاه هر سازمان، برای آن ارزش قائل شد، گفت: به‌عنوان شهردار، سعی کرده‌ام نوع نگاهم به مجموعۀ شهرداری، متوازن و متعادل باشد.

وی توجه به تک‌تک سازمان‌ها را مهم دانست و خاطرنشان کرد: عدم توجه به سازمان‌ها و حیطه وظایف آن‌ها، هزینه‌های زیادی را به شهر و شهرداری تحمیل می‌کند؛ به‌عنوان مثال، بی‌توجهی به سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر و بی‌اهمیت شمردن نظام حمل‌ونقل عمومی، موجب می‌شود پروژه‌های سنگین با هزینه‌های میلیاردی به شهر تحمیل شود.

شهردار کرمان افزود: تملک املاک مسیریِ سه پروژه بزرگ ترافیکی شهر کرمان، ۹۰۰ میلیارد تومان برای شهرداری بار مالی دربر دارد که این هزینه می‌توانست با ایجاد تراموا و حمل‌ونقل پاک، به بهترین نحو در راستای توسعه حمل‌ونقل عمومی هزینه شود.

عالم‌زاده با بیان اینکه در این دوره سعی کردیم کارها را کارشناسی‌شده پیش ببریم، اظهار داشت: اعتقاد دارم استفاده از ظرفیت کارشناسی، بار مالی را کاهش می‌دهد؛ بنابراین، توصیه می‌کنم مدیران سازمان‌ها از ظرفیت کارشناسان نخبه کشوری در ارتباط با موضوعات سازمان خود، استفاده کرده و اولویت‌ها را مشخص کنند.

وی با اشاره به فرصت باقی‌مانده از این دوره از مدیریت شهری، بر اینکه کار امروز را نباید به فردا موکول کرد، تأکید کرد و از همه مدیران سازمان‌ها خواست برنامه‌ریزی میان‌مدت و بلندمدتی برای سازمان مربوط خود داشته باشند.

عالم‌زاده با اشاره به اینکه پویش افتتاح شهرداری کرمان با شعار هر هفته یک افتتاح، به‌خوبی و به‌صورت هفتگی پیش رفته است، گفت: این افتخار متوجه تمامی مدیران و سازمان‌ها است زیرا همه در آن نقش داشته‌اند.

شهردار کرمان همچنین حضور افراد باتجربه از سیستم شهرداری در شورای شهر آینده را به نفع شهرداری و شهر دانست و تأکید کرد: هر یک از مدیران شهری که می‌توانند به آینده شهر کمک کنند و مؤثر باشد، در انتخابات شورای اسلامی شهر ثبت‌نام کند.

عالم‌زاده خطاب به مدیران سازمان‌ها با بیان اینکه همدلی موجب می‌شود تا مدیریت شهری به‌خوبی پیش برود، تأکید کرد: جبهه‌گیری‌های سیاسی در مجموعه شهرداری پسندیده نیست و به سیستم آسیب می‌زند.

وی همچنین تصریح کرد: در صورتی که متوجه شوم مدیری، انگیزه و هماهنگی لازم را با سیستم ندارد و عملکرد او پسندیده و مورد رضایت نیست و موجب آسیب به سیستم شهرداری می‌شود، با او برخورد خواهم کرد.

وی افزود: مدیران باتجربه، سرمایه شهرداری محسوب می‌شوند و با تغییر مدیریت شهری نیز، همچنان با انگیزه و دقت کافی به‌کار خود ادامه می‌دهند؛ لذا موفقیت شهرداران علاوه بر کمک و همراهی شوراهای اسلامی شهر، مبتنی بر هماهنگی درون‌دستگاهی است.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان نیز انسجام درونی را از مزیت‌های امور هماهنگی سازمان‌های شهرداری و آن را در کارایی بیشتر سازمان‌ها مؤثر دانست.

محمد جهانشاهی با اشاره به گستردگی و تنوع طیف کاری وظایف شهرداری، کار کردن در این مجموعه را فرصتی برای کسب تجارب دانست و گفت: اثربخشی فعالیت‌های هماهنگ و هم‌افزایی در درون سیستم شهرداری، تأثیرات خوبی داشته است.

معاون خدمات شهری شهردار کرمان نیز در این نشست خدمات شهری را کاری بسیار دشوار،  بی‌وقفه و بی‌پایان دانست و افزود: در بهترین وضعیت شهر، واحد خدمات شهری باید همچنان فعال باشد.

رامین امیرمداح، امور هماهنگی سازمان‌ها و مؤسسات وابسته شهرداری را فرصتی برای برقراری دوستی بین مدیران سازمان‌ها و انتقال تجربه دانست و از حمایت‌های همه‌جانبۀ شهردار در راستای برقراری توازن، تعادل و عدالت در شهرداری تشکر کرد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه با درایت شهردار کرمان، امور شهرداری به‌خوبی پیش رفته و در امور مالی نیز به ثبات رسیده است، خاطرنشان کرد: بسیاری اقدامات با زیربنای مطالعه انجام می‌شود؛ بنابراین، با برنامه‌ریزی مدون، راهی مطمئن در پیش داریم.

علی سعیدی، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کرمان نیز ضمن تشکر از همگرایی و هماهنگی سازمان‌ها در پیشبُرد امور مربوط، یکی از نقاط قوت مدیریت مهندس عالم‌زاده، شهردار شهر کرمان را توجه خاص به زیرساخت‌ها بیان کرد.

مسئول امور هماهنگی سازمان‌ها و مؤسسات وابسته شهرداری کرمان، با ارائه گزارش عملکرد اقدامات انجام شده در این دوره، ضمن تشکر از حمایت‌های شهردار و سایر مدیران شهری در پیشبرد اهداف امور هماهنگی سازمان‌ها و مؤسسات وابسته شهرداری کرمان، از تشکیل دبیرخانه این شورا خبر داد.

محمد بابایی با بیان اینکه با تشکیل دبیرخانه، از سال ۹۴ تاکنون مصوبات شورای عالی سازمان‌ها، چارت سازمانی و وظایف شوراها مستندسازی شده است، گفت: سعی کرده‌ایم جلساتی را با هماهنگی مدیران سازمان‌ها برگزار کنیم و علی‌رغم شرایط شیوع ویروس کرونا، توانسته‌ایم بیش از ۳۰ جلسه را هماهنگ کنیم و مشکلات سازمان‌ها را به دفتر شهردار ارجاع دهیم.

وی از برگزاری جلسات آموزشی با حضور اعضای هیأت علمی دانشگاه خبر داد و ابراز امیدورای کرد در صورت مساعد شدن شرایط، این جلسات در سال آینده به‌صورت گسترده‌تر برگزار شود.

در ادامه، مدیران سازمان‌ها و مؤسسات وابسته شهرداری کرمان، تأثیر برگزاری منظم جلسات هماهنگی امور سازمان‌ها را به‌دلیل ایجاد وفاق، همدلی، هماهنگی و به اشتراک گذاشتن تجارب، مطلوب ارزیابی کردند.

همچنین در این نشست ازسوی شهردار کرمان، با اهدای لوح تقدیر، از خدمات و اقدامات مدیران سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری قدردانی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha