استاندار ایلام: عادی انگاری کرونا در ایام نوروز خطرساز می شود

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: عادی انگاری کرونا در ایام نوروز خطر ساز می شود به همین دلیل مردم باید آگاهانه نسبت به این مسأله برخورد کنند.

 به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز شنبه در شصت و یکمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا اظهار داشت: تاکنون سه موج کرونا را پشت سر گذاشته ایم که در موج سوم در آبان ماه پاییز غم انگیزی به خاطر از دست رفتن شمار زیادی از هم وطنان رقم زد.

وی علت شکل گیری هر سه موج را غفلت از کرونا، عادی انگاری کرونا و کم رنگ شدن اجرای مصوبات و پروتکل های بهداشتی برشمرد و گفت: قطعا جلوگیری از شکل گیری موج چهارم کرونا نیازمند همکاری مسئولان و همراهی مردم است. 

وضعیت استان های اطراف ایلام از نظر کرونا هشدار دهنده است

استاندار ایلام  گفت: هم اکنون ایلام در داخل یک مستطیل خطر کرونا از چهار گوشه از سمت عراق، خوزستان، کرمانشاه و لرستان قرار گرفته که نیازمند توجه لازم است.

نوذری با اعلام اینکه مرز مسافرتی مهران یک هفته دیگر تعطیل است، اظهار داشت: مرز مهران، بازارچه و مبادی ورودی خوزستان و دیگر استان ها باید به شدت کنترل شود.

ستاد کرونا استاد در ایام نوروز در آماده باش

وی در ادامه با اشاره به ایام پیش رو و پایان سال و تعطیلات نوروزی خواستار آماده باش تمام عوامل ستاد کرونای استان و شهرستان ها شد و گفت: در این ایام از سانه ها تقاضا دارم با تشکیل کمپین؛ نه به چهار شنبه سوری، نه به پنجشنبه و جمعه آخر سال، نه به سفر، نه به چادر زدن در راستای آگاه سازی افکار عمومی برای رعایت پروتکل های بهداشتی تلاش کنند.

مهمان نوازیم اما به پیشواز کرونا نمی رویم 

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا با عنوان این مطلب که ما مردم مهمان نوازی هستیم اما هیچگاه از کرونا استقبال نمی کنیم و در این شرایط کرونایی هیچ برنامه ای برای پذیرایی از مسافران نوروزی نداریم.

وی اظهار داشت: در این ایام مسافران به ایلام سفر نکنند و ایلامیان ساکن دیگر استان ها هم با توجه به شرایط کرونا تا حد امکان به استان سفر نداشته باشند اما در صورت ورود به استان باید تست شوند. 

عدم اجرای پروتکل ها دلیل اصلی خیز کروناست

استاندار ایلام دلیل خیز کرونا در هر منطقه عدم اجرایی شدن مصوبات و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مسوولان و مردم عنوان کرد و گفت: در این شرایط اهتمام فرمانداران در دو وظیفه تنظیم بازار و معیشت مردم و مهار کرونا خلاصه می شود.

نوذری در ادامه گفت: شیوع و گردش کرونا در همه جای کشور و استان وجود دارد، سهل انگاری عواقب پشیمان کننده ای در پی خواهد داشت.

وی راه مهار کرونا را وحدت و همدلی مردم و مسئولان و ایجاد هم افزایی در اجرای مصوبات ستاد کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی عنوان کرد و تاکید کرد: در این راستا نقش امام جمعه ایلام در ایجاد وحدت و همدلی در استان محوری است.

وی از اهتمام و دلسوزی امام جمعه در امور مختلف به ویژه در بحث کرونا و کمک های مومنانه تشکر کرد و گفت: وجود شخصیت فرهیخته حاج آقا کریمی تبار برای استان یک نعمت است. 

مردم پنجشنبه آخر سال به آرامستان ها نروند

استاندار ایلام اظهار داشت: معمولا حضور در آرامستان ها در پنجشنبه آخر سال یک فرهنگ و سنت قدیمی است اما در این شرایط باید مردم به گونه ای مدیریت کنند که با رعایت فاصله گذاری های اجتماعی و زدن ماسک از تجمعات بپرهیزند.

وی از نیروی انتظامی نیز خواست در بحث چهارشنبه آخر سال با مدیریت مناسب از تجمع جلوگیری کند.

برپایی چادر در ایام نوروز ممنوع

وی همچنین یکی دیگر از مشکلات را برپایی چادر در ایام عید برشمرد و گفت: با توجه به خطر ابتلا به بیماری کرونا نباید مردم چادر های گروهی برپا کنند.

استاندار ایلام از اصناف و بازاریان خواست تا در این ایام پایانی سال پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از ایجاد تجمعات خودداری کنند.

نوذری همچنین اظهار داشت: کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تامین شده و مشکلی در زمینه آن در استان وجود ندارد.

وی به تشدید نظارت ها بر بازار در ایام پایان سال تاکید کرد و از اتاق اصناف و بازرسان اداره کل صمت خواست به منظور جلوگیری از افزایش قیمت ها در بازار حضور محسوس و مستمر داشته باشند.

وی همچنین به مدیریت میوه شب عید و توزیع آن در مراکز متعدد برای جلوگیری از تجمعات تاکید کرد.

وی از رسانه ها خواست تا با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در خصوص خطر تجمع در آرامستان ها، بازار را گوشزد کنند و همچنان  به رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha