۱۶۰۰ تن میوه شب عید در آذربایجان‌غربی توزیع می‌‎شود

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تامین میوه شب عید این استان از محل تولیدات داخلی و شمال کشور، گفت: هزار و ۶۰۰ تن میوه برای توزیع در این استان به همین منظور در نظر گرفته شده است.

نادر صادقی روز شنبه در جلسه تنظیم بازار و شورای ساماندهی مبادلات مرزی اظهار داشت: از این میزان هزار و ۲۰۰ تن پرتقال و ۴۰۰ تن سیب است که بیش از هزار و ۴۰ تن پرتقال وارد آذربایجان‌غربی شده و ۱۶۰ تن دیگر تا چند روز آتی وارد استان می‌شود.

وی با بیان اینکه سیب مورد نیاز شب عید این استان از محل تولیدات استانی تامین خواهد شد افزود: ۶۵ مرکز توزیع مستقیم میوه در سطح آذربایجان‌غربی در نظر گرفته شده است و با تعیین قیمت مصوب از هر گونه تخلفی جلوگیری می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به تولید مازاد مرغ در آذربایجان‌غربی نیز افزود: هیچ گونه کاستی در این بخش وجود ندارد و ناهماهنگی های چند روز گذشته مرتفع شده به گونه‌ای که طی چند روز گذشته بیش از ۲۶۸ تن در استان مرغ روانه بازار شد.

وی ادامه داد: قیمت مصوب مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شده و با فروشندگان و واحدهای متخلف با بیش از این رقم برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس ابلاغ گمرک کل کشور صادرات مرغ ممنوع شده است مرغداران را موظف دانست تا بر اساس میزان نهاده‌های دامی دریافتی، جوجه ریزی انجام و محصول خود را روانه بازار کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha