استاندار: شهرهای نارنجی و قرمز کرونایی در کرمان  ممنوعیت مسافرت دارند

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: شهرهای نارنجی و قرمز کرونایی ممنوعیت مسافرت دارند و همچنان اعلام می کنیم زائرانی که می خواهند برای زیارت مرقد شهید حاج قاسم سلیمانی به کرمان بیایند، استان آمادگی پذیرش چنین گروه هایی را ندارد.

به گزارش ایرنا ، علی زینی وند روز شنبه در ستاد استانی مدیریت کرونا با قدردانی  از زحمات و تلاش های کادر بهداشت و درمان در مقابله با کرونا طی یک سال گذشته و همچنین همراهی و همکاری بسیج، نیروی انتظامی و سپاه افزود: وضعیت استان ها به جز یک یا ۲مورد، تقریبا با ثبات است و در استان کرمان، شهرستان سیرجان وضعیت نارنجی دارد.

وی با بیان اینکه وضعیت در این شهرستان رو به بهبود است و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد تصریح کرد: این ویروس ناشناخته است و هیچ کس به صورت قطعی اعلام نظر نمی کند که شرایط در آینده چگونه خواهد بود.

استاندار کرمان تاکید کرد:  وضعیت کنترل ویروس کرونا همچنان عادی نیست بنابراین  تقاضا از مردم این است پروتکل های بهداشتی را همچنان رعایت کنند زیرا وضعیت به هیچ وجه عادی نیست و خطر همچنان وجود دارد. 

زینی وند گفت: در آرامستان ها و گلزارهای شهدا به ویژه در پنجشنبه پایانی سال، فرمانداران باید تدبیر کنند و هر جا تجمع غیرمعمول عزا، عروسی و خرید باشد، نیاز به تفویض اختیار نیست و فرمانداران ملزم و موظف هستند وضعیت را کنترل کنند.

وی گفت: نظارت ها در حوزه بهداشتی و تشدید نظارت در حوزه بازار همچنان ادامه یابد و فرمانداران این نظارت ها را جدی تر کنند.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: از همه رسانه ها تشکر می کنم که در این دوره خیلی کمک کردند و در یک ماه پیش رو نیز نهایت همکاری انجام دادند اما در تنظیم بازار گزارشات به نحوی باشد که تشدیدکننده مسائل در بازار نباشد.

زینی وند خاطرنشان کرد:در حوزه کمک های مومنانه در قالب طرح شهید سلیمانی باید در این ایام بیشتر فعال شویم و در تعطیلات نوروز مدیران استانی با اطلاع و هماهنگی ما از استان و مدیران شهرستانی با هماهنگی فرمانداران از شهرستان خارج شوند.

استاندار کرمان گفت: برای دورکاری دستورالعمل مشخص است و اختیار به مدیران داده شده و بنا به تشخیص مدیر، در موارد ضروری کارکنان باید حاضر باشند.

زینی وند با اشاره به ایام ثبت نام نامزدهای انتخابات شوراها افزود: همه دستگاه ها براساس قانون باید در راستای انتخابات عمل کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha