سوءتفاهم‌ها برطرف شد؛ طاهری: سرباز کشتی کشورم هستم

تهران - ایرنا - بازی‌های المپیک توکیو در حالی چند ماه دیگر در توکیو آغاز خواهد شد که کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد و به خصوص «غلامرضا محمدی» سرمربی تیم ملی دغدغه حضور بهترین و آماده‌ترین آزادکاران را دارند.

به گزارش ایرنا، یکی از حاشیه‌هایی که در چند روز اخیر شاهد آن بودیم مصاحبه «امین طاهری» آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم بود که انتقاد تندی نسبت به کادر فنی تیم ملی در رابطه با انتخاب نشدنش برای حضور در پیکارهای قهرمانی آسیا داشت.

«امین طاهری» البته در مصاحبه با خبرنگار ایرنا ضمن پشیمانی از انجام آن مصاحبه در رابطه با کادر فنی اظهار داشت: صحبت‌هایم از روی عصبانیت بود و من سرباز کشتی کشورم هستم و هر جا سرمربی تیم ملی، کادر فنی و فدراسیون کشتی صلاح بدانند آماده هستم که کشتی بگیرم. با صحبتی که انجام شد، سوء تفاهم‌ها برطرف شد و امیدوارم که بتوانم برای کشتی کشورم و در صورت صلاحدید کادر فنی برای کشتی کشورم مدال‌آوری کنم.

البته «علیرضا رضایی» مربی «امین طاهری» جلسه‌ای با «علیرضا دبیر» رییس فدراسیون کشتی در رابطه با موارد مختلف از جمله انتخابی تیم ملی و همچنین موضوع وزن ۱۲۵ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد بحث و گفت و گو شد و به نظر می‌رسد که در شرایط فعلی همه باید برای اعتلای نام کشتی و موفقیت در بازی‌های المپیک توکیو، کمک کنیم.   

امین طاهری دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان در پیکارهای انتخابی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی سال ۲۰۲۰ جهان در صربستان عنوان نخست را کسب کرد. رقابت‌های جهانی البته لغو شد. او قرار بود در جام «متئو پلیکونه» ایتالیا که روزهای ۱۶ و ۱۷ اسفند برگزار شد، حضور یابد که به دلیل مصدومیت این رقابت‌ها را از دست داد.

رقابت‌های گزینشی قاره آسیا روزهای ۲۰ تا  ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ و رقابت‌های قهرمانی آسیا روزهای ۲۳ تا ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ در شهر آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد.

در کشتی آزاد «رضا اطری»، «حسن یزدانی» و «یدالله محبی» در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ موفق به کسب سهمیه در وزن‌های ۵۷، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم شدند و نمایندگان کشورمان باید در وزن‌های ۶۵، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم در پیکارهای گزینشی حضور یابند.

در صورتی که نمایندگان کشورمان نتوانند در هر یک از سه وزن سهمیه المپیک بگیرند باید اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ در رقابت‌های گزینشی المپیک که در سطح جهانی در صوفیه بلغارستان برگزار می‌شود، حضور یابند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha