نکات بهداشتی در سمنان برای مقابله با کرونای انگلیسی جدی گرفته شود

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان با اشاره به موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در استان گفت: شهروندان برای جلوگیری از شیوع این نوع ویروس جهش‌یافته تا جای ممکن از تردد خودداری و شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر روز شنبه در حاشیه نشست ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهوری و با حضور ویدئو کنفرانسی استانداران سراسر کشور افزود: با توجه به شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا به عنوان ویروس انگلیسی و مشاهده شدن این ویروس در سطح برخی شهرستان های استان، ضرورت دارد مردم استان ضمن پرهیز از انجام ترددهای غیرضروری و تجمعات، نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی دقت و اهتمام لازم را اعمال و تلاش کنند تا استان از وضعیت با ثبات فعلی خارج نشود.

وی گفت : رنگ بندی جدیدی از سوی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا اعلام نشده است و کماکان بر اساس رنگ بندی گذشته شهرستان های شاهرود و دامغان در وضعیت نارنجی، شهرستانهای سمنان ، مهدیشهر و گرمسار در وضعیت رنگ‌بندی زرد و شهرستان‌های میامی، سرخه و آرادان نیز در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.
آشناگر بیان کرد: رنگ بندی جدید کرونایی کشور طی چند روز آینده توسط وزارت بهداشت و ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا اعلام خواهد شد و این رنگ بندی مبنای تصمیم‌گیری در خصوص محدودیت ها در ایام نوروز خواهد بود.

ثبت نام برای انتخابات تا جای ممکن غیرحضوری باشد
استاندار سمنان با اشاره به آغاز روند ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر از ۲۰ تا ۲۶ اسفند عنوان کرد : ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر در استان سمنان روند معمول خود را دارد و هر چند با توجه به شیوع کرونا انتظار داشتیم تا داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر بیشتر از شیوه‌های غیرحضوری استفاده کنند.

وی تاکید کرد: اما ظاهراً داوطلبان تمایل دارند تا به صورت حضوری ثبت نام خود را در فرمانداری‌ها به صورت حضوری انجام دهند.

استاندار سمنان گفت : همه کسانی که می‌توانند به توسعه شهرهای استان کمک کند از فرصت ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر استفاده و در تصمیم گیری ها مشارکت و سهم خود را در خدمت به مردم و توسعه استان ایفا کنند.
آشناگر گفت : به داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر توصیه می‌کنم تا ضمن تسریع در روند ثبت نام و عدم به تاخیرانداختن آن به روزهای پایانی، بیشتر از روش‌های غیرحضوری جهت ثبت نام استفاده و از امکانات فنی تعبیه شده جهت این مهم استفاده کنند.
استاندار سمنان از تمامی کسانی که می‌توانند به توسعه شهرهای استان کمک کند خواست تا از فرصت ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر استفاده و در تصمیم گیری ها مشارکت و سهم خود را در خدمت به مردم و توسعه استان ایفا کنند.

ویروس کرونا از ظهر پنجشنبه تا ظهر جمعه جانباخته‌ای در استان سمنان نداشت و بر این اساس از ابتدای شیوع این ویروس تا ظهر جمعه  تعداد جانباختگان این بیماری در استان در عدد ۹۳۲ باقی ماند.

به گزارش ایرنا، کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان شامگاه جمعه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان اعلام کرد: ۵۳ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر پنجشنبه تا ظهر جمعه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید ۱۹ در این استان از ابتدا تاکنون به ۲۵ هزار و ۸۳۹ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۷۳۱ هزار و ۵۵۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۳ نفر از مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۶۱ هزار و ۶۹ نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیما سادات لاری روز جمعه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۲ اسفند۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیص هشت هزار و ۸۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۵۹۳ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۷۳۱ هزار و ۵۵۸ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha