۶۷ هزار دانش آموز ایلامی در اردوی مجازی راهیان نور شرکت کردند

ایلام - ایرنا - معاون معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: ۶۷ هزار دانش آموز این استان در اردوی مجازی راهیان نور امسال ثبت نام و شرکت کردند.

حجت‌الاسلام محسن کلانتری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، امسال اردوی راهیان نور به صورت مجازی و در کانال شاد برای دانش آموزان برگزار شد.

وی ادامه داد: در اردوی امسال این تعداد دانش‌آموز مقطع ابتدایی کلاس های چهارم، پنجم و ششم ومقاطع متوسطه اول و دوم اعم از دختر و پسر شرکت داشتند.

وی کمترین حضور آنلاین دانش آموزان در این اردوی مجازی را ۲۶ هزار نفر عنوان‌ و بیان کرد: دانش آموزان شرکت کننده ۱۲۰ هزار بازدید در این اردوی مجازی داشته اند.

وی مناطقی که در این برنامه مورد بازدید دانش آموزان قرار گرفت را شامل مناطق عملیاتی قلاویزان، شرهانی، قرارگاه امیرالمونین(ع)، اروند کنار و شلمچه عنوان‌کرد.

وی با بیان اینکه این برنامه به مدت ۲ روز و بصورت پخش زنده بوده، گفت: مسابقه در پایان هر روز اعلام و به ۵۰ نفر جایزه اهدا شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه مسابقه نامه ای به شهدا نیز در قالب این اردو برگزار شده است، افزود: در این زمینه آثار دانش آموزان جمع آوری و در قالب مجموعه ای چاپ و به آثار برجسته جوایزی اهدا می شود.

وی با ذکر اینکه برگزاری اردوی مجازی راهیان نور امسال موجب مشارکت تعداد بیشتری از دانش‌آموزان در این برنامه شد، یادآور شد: هرساله میانگین تعداد دانش آموزان شرکت کننده در این برنامه هفت هزار نفر بوده است.

۱۰۰ هزار دانش‌آموز در استان ایلام در مقاطع مختلف به تحصیل اشتغال دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha