مشارکت مردم در انتخابات سد محکمی در مقابل توطئه‌های دشمنان نظام است

کرمانشاه - ایرنا- فرماندار ثلاث‌باباجانی، انتخابات ۱۴۰۰ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی را فرصتی برای اقتدار، عظمت، صلابت، دمکراسی و مردم سالاری دینی دانست و گفت: در حقیقت انتخابات پیشرو و مشارکت مردم سد محکمی در مقابل توطئه‌های دشمنان نظام است.

«یدالله شکری» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سپردن مسوُولیت به مردم است لذا از دستاوردهای مهم انقلاب تشکیل شوراهای اسلامی است که یکی از مظاهر دمکراسی و حاکمیت مردم بشمار می‌رود. 

وی تصریح کرد: خدمت بی‌منت به مردم در کسوت و لباس عضویت شورا توفیقی بزرگ برای منتخبین و معتمدین مردم است که لحظه لحظه های آن باید در راستای عمل به وظایف و تکالیف دینی، قانونی خود استفاده و بهره های معنوی فراوان از آن برد و راه را برای حضور و فعالیت های آنان فراهم کرد.

وی ادامه داد: ۴۲سال از خواست مردم ما برای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ایران گذشت اما آرمان ملت همچنان استقلال، آزادی جمهوری اسلامی است که دو ارزش و آرمان در کنار خود دارد؛ مردم سالاری و دین سالاری که تبلور شریعت در ظرفیت یک ملت بزرگ و تجلی حکومت خداوند در قامت ملتی رشید است. 

شکری در ادامه افزود: جمهوری اسلامی یک نظام انتخاباتی با مبانی شرعی و فقهی است که همه ما به این نظام احترام گذاشته و خواهیم گذاشت.

وی اظهار داشت: قانون اساسی براساس رای و پذیرش مردم است همان مردمی که از اوایل نهضت، مبارزه با رژیم ستم شاهی تا پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، تحریم و بیماری کرونا و حوادث طبیعی با تمام وجود جان خود و فرزندانشان را سپر قرار دادند تا شاهد عظمت و سربلندی ایران اسلامی باشند و این اصل اول مردم سالاری دینی است که تحقق مردم سالاری نیازمند احترام گذاشتن به مردم و مقررات که بهترین آن مشارکت توام با رقابت است.

فرماندار ثلاث باباجانی در ادامه گفت: هیچ عاملی در جامعه به جز رای و نظر مردم نمی تواند مانع شود شایستگان  برخواسته از متن مردم به حاکمیت باشد که هرکسی جلوی رقابت مردم را بگیرد مخل مردم سالاری و عدم پایبندی به قانون اساسی که این آرمان امام راحل ،شهدا وتاکیدات مقام معظم رهبری مدظله العالی است.

شکری فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی خاطر نشان کرد: امروز شرایط کشور یک شرایط خاص احساس است که همه مسوولان دارم برای حفظ اقتدار کشور تلاش کنیم .لذا تقویت و حفظ سرمایه های اجتماعی نظام بسیار مهم و مشارکت در انتخابات یک امر ضروری اجتناب ناپذیر است که باعث قدرت ملی کشور و سد محکمی در مقابل استکبار جهانی و بدخواهان نظام که قدرت تصمیم گیری،تصمیم سازی وچانه زنی حاکمیت درسطح ملی و بین المللی بالا و باعث اقتدار و قدرت نظام است.

فرماندار در ادامه به خدمات دولت اشاره کرد و گفت کسانی‌که ناامیدی و ناکارآمدی دولت را ترویج می دهند آتش به خرمن اعتماد مردم می زنند چراکه خدمات و کارآمدی دولت کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و باعث اعتماد بین مردم ،حاکمیت و سربلندی نظام است.

فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی اظهار داشت: امروز مجموعه فرمانداری، عوامل اجرایی و هیات‌های نظارت آمادگی لازم برای برگزاری یک انتخابات پرشور ونشاط با حفظ بی طرفی همچون سنوات گذشته داشته تمهیدات لازم در این راستا برای برگزاری  انتخاباتی سالم اندیشیده شده که امیدوارم با خرد و عقلانیت مشارکت حداکثری را رقم بزنند و نتیجه انتخابات هرچه باشد مبارک است.

ثلاث باباجانی با حدود ۳۸ هزار نفر جمعیت در حدود ۱۲۵ کیلومتر شهر کرمانشاه واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha