۲۳ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84261972
۰ نفر

برچسب‌ها

شکایت خلخالی‌ها از افزایش قیمت نان در خلخال افزایش یافت

اردبیل _ ایرنا _ سرپرست اداره صنعت ، معدن و تجارت خلخال گفت: افزایش وزن نان و تفاوت قیمت نان سنگک و عرضه آن به قیمت خارج از نرخ مصوب کارگروه ساماندهی آرد و نان در این شهرستان موجب افزایش شکایت مردم شده است.

مصطفی لطیفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  افزود: در صورت مشاهده موارد تخلف نانوایان خاطی جریمه و محل کسب آنها پلمب خواهد شد.

وی اظهارکرد: قیمت نان سنگک با وزن چانه ۴۵۰ گرم ۱۲ هزار و ۵۰۰ ریال تعیین شده و نانوایی‌های سنگک‌پز موظف به رعایت قیمت مصوب با پرهیز از پخت سنگک بزرگ به بهانه اخذ بهای بیشتر از مشتری هستند.

وی گفت: امکان پخت نان مرغوب سنگک با وزن چانه بیش از ۴۵۰ گرم تعیین شده وجود ندارد و افزایش قیمت این نوع نان تخلف است.

او بیان کرد: نانوایان متخلف سنگک‌پز تنها با افزایش ۲۰ گرم به وزن چانه ، نان سنگک را به قیمت ۲۰۰ هزار ریال و ۷۵ هزار ریال بیش از قیمت مصوب به مشتریان عرضه می‌کردند که با نانوایان متختلف برخورد و جهت اعمال جریمه و قانون  به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان معرفی شدند.

۱۷۲ واحد نانوایی در خلخال و مناطق مختلف این شهرستان در پخت انواع نان فعالیت دارند که ۲۰ درصد از این تعداد  که شامل نانوایی‌های سنگک‌پز نیز است ، آزاد پز و مابقی به عنوان نانوایی‌های دولتی از آرد یارانه‌دار سهیمه برای پخت نان استفاده می‌کنند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha