هلال‌احمر قزوین به چهارهزار و ۱۰۱ نفر در راه مانده امدادرسانی کردند

قزوین- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین از اسکان اضطراری چهارهزار و ۱۰۱ مسافر در راه مانده و راه‌سازی ۲ هزار خودرو از برف و کولاک در مسیرهای ارتباطی برف گیر، کوهستانی و روستایی این استان خبر داد.

حسن آصفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به بارش برف و برودت دما از عصر روز جمعه ۱۶۰  نیروی عملیاتی مستقر در پایگاه‌های بین شهری و تیم واکنش سریع استان در قالب ۴۴ تیم با آمادگی کامل به یاری در راه ماندگان شتافتند.

وی اظهار داشت: تصادف زنجیره‌ای در اتوبان قزوین_ زنجان منجر به فوت و حادثه دیدن تعدادی از مسافران شد، که مصدومان توسط نیروهای اورژانس و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان قزوین به مرکز درمانی منتقل شدند.

آصفی اضافه کرد: رهاسازی خودروهای گرفتار در برف و کولاک گردنه آوج، کوهین، ضیاآباد، بویین زهرا و گردنه‌های بهرام آباد و قسطین لار و همچنین امدادرسانی به مسافرین در راه مانده محور الموت شرقی و غربی به قزوین از جمله اقدامات امدادی انجام شده است.

این مسوول تصریح کرد: تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان قزوین شب گذشته بیشترین اسکان را در شهر اقبالیه با ۴۰۰ نفر و همچنین در محور الموت شرقی و غربی با ۲۰۰ نفر در راه مانده داشته است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در عملیات امدادی توسط نجات گران شهرستان البرز یک مادر باردار به مرکز درمانی منتقل شد و هزار و ۵۰۰  بسته‌های غذایی شامل کنسروجات، قرض نان و جیره خشک برای در بین درراه ماندگان توزیع شد.

آصفی تاکید کرد: نجات گران جمعیت هلال‌احمر در پایگاه امداد و نجات بین شهری به حالت آماده باش کامل درآمده‌اند تا در صورت نیاز برای امدادرسانی به مسافران، در راه ماندگان و آسیب دیدگان اقدام کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین افزود: هم اکنون جمعیت هلال‌احمر استان قزوین به همراه تمامی اکیپ‌های دستگاه‌های امدادرسان شامل پلیس راه، راهداری، مدیریت بحران و نیروی انتظامی در حال بازگشایی مسیرهای مسدود شده هستند.

وی از شهروندان خواست از تردد در مسیرهای فرعی و کوهستانی در شرایط جوی نامساعد و سرما و یخبندان خودداری کنند و در صورت سفر البسه گرم، سوخت، تغذیه و وسایل ارتباطی خود را به همراه داشته باشند و در صورت بروز حادثه موارد را به پلیس و نیروهای امدادی از جمله هلال احمر به شماره ۱۱۲ اطلاع دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha